Pisaliśmy niedawno o kolejnych inicjatywach lokalnych, których powstanie jest planowane w pobliżu deptaka pomiędzy ulicami Sowińskiego a Królowej Jadwigi w Legionowie. W środę (29 maja) cała rada osiedla Jagiellońska zbierała wśród mieszkańców podpisy pod listami poparcia dla tych inwestycji.

– W związku z tym, ze dotyczy ona większej liczby rzeczy, które planujemy zrobić, rada osiedla postanowiła skonsultować te pomysły z mieszkańcami – tłumaczy Elżbieta Makowiecka, przewodnicząca rady osiedla Jagiellońska. Inicjatywy, o których tu mowa to: odnowienie pięciu chodników znajdujących się w okolicy deptaka, postawienie pergoli przy zielonym zakątku oraz budowa parkingu i studzienki chłonnej w pobliżu szczytu bloku nr 38. – Studzienka jest może najważniejsza z tego wszystkiego – mówi Zofia Rostkowska, członkini rady osiedla Jagiellońska – W związku z tym, że mój blok będzie miał niedługo zamknięte zsypy i na większą niż dotąd skalę będziemy segregować śmieci, to będzie rozbudowana altanka śmietnikowa. Ta studzienka jest więc po to, abyśmy mogli dojść do tych pojemników, nie chodząc po kałużach – dodała Zofia Rostkowska. Jak zapewniają przedstawiciele osiedlowej rady prezydent i Urząd Miasta wszystkim tym sześciu inicjatywom dał już zielone światło. Ich realizacja jest więc kwestią czasu. Tym bardziej, że mieszkańcy bloków znajdujących się najbliżej planowanych inwestycji, pomysł ich powstania gremialnie poparli.

Tak więc ta, i tak już bardzo długa lista inicjatyw lokalnych zrealizowanych dzięki staraniom członków rady osiedla Jagiellońska, jeszcze się wydłuży. Trzeba bowiem przyznać, że kadencja ustępującej rady była obfita w inwestycje w osiedlową infrastrukturę. – Myślę, że te trzy lata były dosyć intensywne jeśli idzie o inicjatywy lokalne. Ciągle jednak mamy niedosyt i ciągle brakuje nam czasu na realizację wszystkich pomysłów. My to na pewno będziemy robić dalej. Mamy zaszczepione, żeby działać dla mieszkańców i nie da się tego pozbyć – powiedziała Elżbieta Makowiecka. – Mamy taką fajną radę osiedla, która jest w stu procentach zaangażowana w to co robi – dodaje Zofia Rostkowska. I jak zapewniają jej członkowie, działają i działać będą na na całym osiedlu Jagiellońska, a nie tylko w jego wybranych częściach. – W tym miejscu już poniekąd zamykamy inicjatywy. Nie chcemy, żeby mieszkańcy myśleli, że robimy je tylko w jednym miejscu. Zapewniam, że inicjatywy lokalne będziemy będziemy robili jeszcze dalej. Także trzeba być cierpliwym, bo ich realizacja niestety troszeczkę trwa, ale wszystko przed nami – zapewnia przewodnicząca rady osiedla Jagiellońska.