To kolejny mecz, w którym Legionovia KZB Legionowo pokazała swoją siłę, charakter i maksymalne zaangażowanie. Choć podopieczni Marcina Sasala przegrywali na własnym boisku z Olimpią Zambrów już 0:2, a mecz kończyli w dziesiątkę, to mimo wszystko udało im się wygrać to spotkanie 3:2. Legionovia z dwupunktową przewagą nadal więc lideruje w tabeli grupy pierwszej 3 ligi.

Gospodarze przeważali już od pierwszych minut spotkania. Jednak to goście mieli więcej szczęścia. Już w 20 minucie sędzia podyktował jedenastkę dla Olimpii, którą następnie na bramkę zamienił Łukasz Grzybowski. Po stracie gola legionowianie jeszcze mocniej przycisnęli. W pierwszych 45 minutach spotkaniach szczęście było jednak po stronie graczy z Zambrowa. W 31’ minucie po strzale Kamila Zalewskiego goście jeszcze podwyższyli prowadzenie. Tuż przed przerwą Legionovii udało się zdobyć bramkę kontaktową i dać gospodarzom wiarę w to, że losy tego meczu można jeszcze odwrócić. Strzelcem gola był jeden z liderów drużyny, Eryk Więdłocha.

Po zmianie stron, głównie dzięki nie do końca zrozumiałym decyzją arbitrów, ta wiara w zwycięstwo musiała nieco przygasnąć. Za dyskusję z sędzią czerwoną kartką został ukarany Karol Podliński, a trenera Marcina Sasala odesłano na trybuny. Jego gracze potrafili jednak wziąć się w garść. W 79 minucie Patryk Paczuk zdobył bramkę wyrównującą. Wynik 2:2 spowodowałby, że Legionovia dalej byłaby liderem tabeli, legionowianie postanowili jednak powalczyć o pełną pulę. Na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry sędzia podyktował kolejny w tym meczu rzut karny. Tym razem jednak dla gospodarzy. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Piotr Krawczyk i pewnym strzałem pokonał bramkarza Olimpii, dając tym samym Legionovii zwycięstwo i upragnione trzy punkty.

W następnej kolejce legionowianie zagrają na wyjeździe z czwartą w tabeli Lechią Tomaszów Mazowiecki. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę (9 czerwca) o godzinie 11.00.

Legionovia Legionowo – Olimpia Zambrów 3:2 (0:2)

Bramki: Eryk Więdłocha 45’, Patryk Paczuk 79’, Piotr Krawczyk 84’ (k) – Łukasz Grzybowski 20’ (k), Kamil Zalewski 31’

Legionovia: Jakub Stefaniak – Jakub Kabala (70′ Patryk Paczuk), Rafał Zembrowski, Konrad Zaklika, Eryk Więdłocha (90′ Kacper Górski), Karol Podliński, Patryk Koziara, Luka Janković, Piotr Krawczyk (86′ Kamil Wolski), Kacper Będzieszak, Daniel Choroś