Kultura – obraz społeczeństwa malowany wraz z naszymi przodkami od najwcześniejszych dziejów ludzkości – dziedzictwo tej cywilizacji. Spotykamy ją na każdym kroku, lecz czy witamy się z nią wtedy jak ze starą przyjaciółką? W wirze codzienności piękno sztuki gdzieś nam umyka, pomijamy je.

Festival COOLtura jest projektem edukacyjnym grupy Uczniów i Nauczycieli Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego Sapere Aude w Rajszewie. We wrześniu 2018 roku stworzyliśmy kilka grup projektowych, a jedna z nich postanowiła zająć się organizacją takiego wydarzenia.

Festival COOLtura to dwudniowa impreza, która czeka na mieszkańców okolic Jabłonny i Legionowa w dniach 5-6 czerwca w Pałacu w Jabłonnie. Zaprosiliśmy lokalnych artystów, instruktorów i literatów. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w atrakcjach, takich jak wernisaże, koncerty, pokazy oraz warsztaty taneczne, malarskie, fotograficzne, muzyczne i ceramiczne. Atrakcją kończącą Festival COOLtura jest Silent Disco – pożegnajmy się w ciszy! Może nie takiej cichej? Wszystkich zainteresowanych serdecznie zachęcamy do towarzyszenia nam w manifestowaniu kultury.

Festival COOLtura uzyskał Patronat Honorowy Starosty Powiatu Legionowskiego, Patronat Honorowy Wójta Gminy Jabłonna, patronaty medialne: Gazeta Powiatowa, Miejscowa, LTV. Partnerami imprezy są: Galeria Miła, Brothers Dance Studio, Fundacja Cztery Żywioły.