Można powiedzieć do trzech razy sztuka. Po porażce na koniec rundy jesiennej i przegranej w półfinale Okręgowego Pucharu Polski, Legionovia KZB Legionowo w ten weekend stanęła przed szansą zrewanżowania się Legii II Warszawa. I z okazji tej skutecznie skorzystała. Dzięki trafieniu Konrada Zakliki legionowianie odnieśli w Ząbkach, gdzie był rozgrywany mecz, niezwykle cenne zwycięstwo. Dodajmy, dziewiąte z rzędu!
Chcąc mieć pewność utrzymania pozycji lidera grupy pierwszej 3 ligi, Legionovia nie mogła stracić punktów w starciu z rezerwami drużyny z Łazienkowskiej. Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła w pełni zdominować swojego rywala, oba zespoły miały też swoje okazje do zdobycia gola. W Legionovii najbliżej strzelenia bramki był Patryk Koziara. Jego piekielnie mocny strzał z dystansu został jednak obroniony przez bramkarza Legii. Warszawianie odpowiedzieli z kolei sytuacją, w której jeden z legionistów znalazł się sam na sam ze Stefaniakiem. Na szczęście dla Legionovii, jego strzał poszybował obok słupka. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
Po zmianie stron obraz gry wiele się nie zmienił, choć z czasem zaczęła się zarysowywać lekka przewaga Legionovii. W 52.minucie legionowianie rozegrali akcję, która jak się później okazało zadecydowała o wyniku meczu. Konrad Zaklika fenomenalnym strzałem z 25 metrów pokonał golkipera warszawian i było 1:0. Po zdobyciu bramki legionowianie próbowali podwyższyć jeszcze wynik, ale do końcowego gwizdka sędziego już im się to nie udało. Jednobramkowe prowadzenia spokojnie dowieźli jednak do końca meczu.
Zwycięstwo z rezerwami Legii Warszawa było dla podopiecznych Marcina Sasala już dziewiątym z rzędu. Dzięki niemu legionowianie nie tylko utrzymali pozycję lidera, ale jeszcze udało im się uciec rywalom na dwa punkty. Wicelider, czyli Sokół Aleksandrów Łódzki zremisował bowiem 1:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. W następnej kolejce Legionovia zagra na własnym boisku z Olimpią Zambrów. Mecz zostanie rozegrany w sobotę (1 czerwca) o godzinie 18.00.
Legia II Warszawa – Legionovia Legionow 0:1 (0:0)
Bramka: Konrad Zaklika 52’.
Legionovia: Jakub Stefaniak – Kacper Górski, Sebastian Weremko (90. Jakub Kabala), Konrad Zaklika, Eryk Więdłocha (75. Filip Kowalczyk), Karol Podliński (90. Kamil Wolski), Patryk Koziara, Luka Janković, Piotr Krawczyk (87. Patryk Paczuk), Kacper Będzieszak, Daniel Choroś