Czy III Parcela, osiedle Młodych i Kozłówka doczekają się w końcu terenów rekreacyjnych z prawdziwego zdarzenia? Jest szansa, że wkrótce prośby mieszkańców zostaną wysłuchane. Podczas najbliższej sesji miejscy radni zdecydują, czy chcą przeznaczyć ponad 5 mln zł na funkcjonującą pod nazwą Spektrum Sportu halę sportową przy ul. G. Narutowicza.

Mieszkańcy III Parceli od dawna zwracali się z wnioskami o zabezpieczenie terenu, na którym mogłyby powstać plac zabaw lub siłownia plenerowa. Dotychczas ich prośby nie zostały spełnione, ponieważ nie było odpowiedniej lokalizacji dla takiej inwestycji. Teraz jest okazja, żeby do dyspozycji mieszkańców była także hala sportowa.

Jak informują urzędnicy, przedsiębiorca prowadzący Spektrum Sportu zwrócił się do miasta z ofertą sprzedaży hali. Po wykonaniu operatu szacunkowego wartość obiektu ustalono na 5,1 mln zł, co jest korzystną ceną, biorąc pod uwagę fakt, że wybudowanie takiej hali kosztowałoby znacznie więcej, ale także, wraz z procedurami, trwałoby około dwóch lat. Ponieważ budynek jest gotowy, mieszkańcy będą mogli niezwłocznie zacząć z niego korzystać.

Mówi się, że w hali mieliby ćwiczyć uczniowie legionowskich szkół, zorganizowane grupy seniorów, dzieci z Kozłówki, osiedla Młodych, III Parceli oraz pozostali mieszkańcy. Na terenie kompleksu mają też powstać plac zabaw oraz siłownia plenerowa dedykowana seniorom.
Ostateczna decyzja ma zapaść w poniedziałek.

AnKa