Jak od dawna zapowiadali, tak zrobią. Dzięki kolejnej inwestycji legionowskiej SMLW z krajobrazu miasta zniknie wkrótce jeden z jego dość charakterystycznych, choć nie najurodziwszych elementów – pawilon handlowy przy ul. Sobieskiego 43. Na jego miejscu stanie zgrabny budynek mieszkalny z przewidzianą na parterze częścią usługową.

O konieczności pożegnania się ze wzniesionym jeszcze „za Gierka” prowizorycznym, zajmowanym głównie przez sklep Społem blaszakiem prezes legionowskiej spółdzielni mówił już kilka lat temu. Chodzi głównie o bezpieczeństwo jego użytkowników, bo ze względu na materiał, z jakiego powstał, po kilku dekadach pawilon zdążył już mocno przerdzewieć. Nawet jeśli, tak jak w kupionym od handlarza aucie, na pierwszy rzut oka pod lakierem/farbą tego nie widać…

W tej sytuacji zarząd SMLW odpowiednio wcześniej podjął działania mające na celu zastąpienie osiedlowego „centrum handlowego” obiektem bardziej gustownym, nowoczesnym, lecz równie funkcjonalnym i przydatnym okolicznym mieszkańcom. Zdecydowano się na pięciokondygnacyjny budynek z garażem podziemnym, który stanie na mającej ponad 2 tys. m² działce po rdzewiejącym blaszaku. Znajdzie się w nim miejsce dla 35 lokali mieszkalnych oraz czterech handlowo-usługowych. Jeden z nich – takie są przynajmniej ustalenia – ponownie ma zająć społemowski spożywczak. Spółdzielnia posiada już pozwolenie na budowę i jeszcze w tym roku zamierza przystąpić do realizacji inwestycji.

Poprzedni artykułZyski i straty
Następny artykułWarzyć zamiast gwarzyć
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 52-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.