Powiatowi radni przychylili się do pomysłu utworzenia liceum w Stanisławowie Pierwszym i przegłosowali uchwałę w tej sprawie. Pierwszy nabór kandydatów już w tym roku.

W trakcie ostatniej sesji powiatowi włodarze oraz wójt Sławomir Maciej Mazur podpisali porozumienie określające warunki założenia i prowadzenia przez Powiat Legionowski na terenie gminy Nieporęt publicznej szkoły ponadpodstawowej. Liceum zlokalizowano w budynku Szkoły Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym. W tym roku szkolnym naukę zakończą tam gimnazjaliści, więc powstały warunki lokalowe dla utworzenia liceum. Planowana jest także rozbudowa istniejącego budynku szkoły na potrzeby nowej jednostki. Jak będzie, dopiero się okaże, bo decyzja w tej sprawie zależy od zainteresowania kandydatów nowym ogólniakiem.

Na początku powstaną dwie klasy: trzyletnia o profilu europejsko-prawniczym dla absolwentów gimnazjum i czteroletnia o profilu ekonomiczno-bankowym dla absolwentów ośmioklasowej szkoły podstawowej. – Profile zaproponowaliśmy analizując kierunki przyszłościowe, które będą odgrywać dużą rolę na rynku pracy, a jednocześnie pozwolą uczniom wybierać spośród różnorodnych kierunków na wielu uczelniach wyższych – mówi odpowiedzialna za organizację nowego liceum Magdalena Grodzka-Bulge.
oprac. red./powiat-legionowski.pl