Dzięki efektownemu zwycięstwu nad ostatnią w tabeli ŁKS Łomżą oraz kolejnemu potknięciu lidera, który w ostatniej kolejce przegrał u siebie z Unią Skierniewice, Legionovia KZB Legionowo wróciła na trzecie miejsce w tabeli i znów jest w grze o awans. W tej chwili podopieczni Marcina Sasala tracą do Sokoła sześć punktów, a znajdująca się się na drugim miejscu w tabeli Unia wyprzedza zespół z Legionowa o jeden punkt.

Mecz w Łomży, rozgrywany w sobotę (23 marca) o godzinie 15.00, nie mógł się dla Legionovii zacząć lepiej. Już w trzeciej minucie dzięki bramce zdobytej przez Piotra Krawczyka legionowianie wyszli na prowadzenie. Po strzelonym golu podopieczni Marcina Sasala nadal przeważali i stwarzali coraz groźniejsze sytuacje. Jednak to gracze ŁKS-u strzelili następną bramkę. W 23. minucie sędzia podyktował dla nich rzut karny, który na wyrównującego gola zamienił Daniel Kacprzyk. Utrata prowadzenia na szczęście nie podłamała gości i jeszcze w pierwszej połowie udało im się zdobyć gola na 2:1. Na listę strzelców ponownie wpisał się Piotr Krawczyk.

Tak jak początek pierwszej połowy był dla legionowian bardzo udany, tak pierwsze minuty drugiej odsłony meczu wyjątkowo pechowe. Drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną zobaczył Daniel Choroś. Legionovia przez prawie całe 45 minut musiała więc grać w dziesiątkę. Na szczęście utrata zawodnika nie miała wpływy na grę gości. Podopieczni Marcina Sasala nadal przeważali i groźnie atakowali. W 69 minucie po celnym trafieniu Filipa Kowalczyka było już 3:1 dla Legionovii. Po wywalczeniu pewnego dwubramkowego prowadzenia gra drużyny z Legionowa się nieco uspokoiła. Legionowianie skupili się już na dowiezieniu korzystnego wyniku do końca spotkania. W ostatniej minucie meczu udało im się jeszcze podwyższyć wynik. Bramkę na 4:1 strzelił Karol Podliński, zaliczając tym samym pierwsze celne trafienie w lidze.

W następnej kolejce Legionovia stanie przed szansą odrobienie kolejnych punktów do lidera. W sobotę (30 marca) do Legionowa przyjedzie bowiem Sokół Aleksandrów Łódzki. Mecz zaplanowano na godzinę 15.30.

ŁKS Łomża – Legionovia Legionowo 1:4 (1:2)

Bramki: Daniel Kacprzyk – Piotr Krawczyk X2, Filip Kowalczyk, Karol Podliński.

ŁKS Łomża: Paweł Lipiec – Bartłomiej Ziemak, Paweł Wasiulewski, Reinaldo Melao (Dawid Pastorczyk 78’), Hubert Cendrowski (Igor Cychol 56’), Przemysław Modzelewski (Mateusz Mocarski 68’), Daniel Kacprzyk (Rafał Zalewski 60’), Michał Tarnowski, Jakub Jakimiuk, Tomasz Brzozowski, Michał Sadowski.

Legionovia: Jakub Stefaniak – Kacper Będzieszak, Kacper Górski, Daniel Choroś, Sebastian Weremko, Filip Kowalczyk (Kamil Wolski 70’), Konrad Zaklika (Jakub Karabin 82’), Marcin Burkhardt (Luka Janković 70’), Patryk Koziara (Jakub Kabala 53’), Piotr Krawczyk, Karol Podliński.