Kolejny budynek komunalny administrowany przez spółkę KZB Legionowo zaoferuje wkrótce lokatorom całkiem nowy, o wiele wyższy standard. Tym razem z dobrodziejstw Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Gminy Miejskiej Legionowo na lata 2018-2022 skorzystają mieszkańcy z ul. Batorego 4.

W poniedziałek (18 marca) pracownicy firmy TMB Maat z Józefowa – tej samej, która nad podobnym zleceniem pracuje już na Kwiatowej 90 – „zainstalowali” się przy Batorego 4, by z kopyta móc ruszyć z realizacją zadania. Bo poprzeczkę zawieszono im wysoko – mają na to raptem 60 dni. Zakres prac obejmuje głównie ocieplenie ścian zewnętrznych wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, rozbiórkę i utylizację istniejących instalacji oraz wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Szczególnie istotny jest zwłaszcza ten ostatni punkt, bo oznacza, że 13 kolejnych legionowskich gospodarstw domowych przestanie korzystać z pieców na węgiel, a także inne materiały opałowe niekorzystnie wpływające na jakość powietrza. W opinii Jerzego Wilczyńskiego ze spółki KZB to kolejny praktyczny przejaw polityki antysmogowej, kreowanej i wcielanej w życie przez obecne władze miasta. – Zasadnicza różnica pomiędzy budynkami na Kwiatowej 90 i Batorego 4 polega na tym, że ten drugi zostanie podłączony do miejskiej sieci centralnego ogrzewania. Gdyby na Kwiatowej przebiegała w pobliżu sieć c.o., zapewne też zdecydowano by się na takie rozwiązanie. Ale tam takiej technicznej możliwości nie było – mówi kierownik działu eksploatacyjnego KZB Legionowo.

Rozpoczęta właśnie termomodernizacja wzniesionego na początku lat 30. ubiegłego wieku gmachu przy ul. Batorego 4 oraz wykonanie tam wewnętrznej instalacji c.o. pochłonie przeszło 640 tys. zł. Pieniądze wyłoży Urząd Miasta Legionowo. Aby jednak w ogóle można było zacząć myśleć o spełnieniu oczekiwań kilkudziesięciu mieszkańców budynku, wcześniej należało go odpowiednio do tego przygotować. – Jeśli chodzi o Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, wykonało ono przyłącze do sieci z komory usytuowanej na ul. Słowackiego. Natomiast spółka KZB pokryła opłatę przyłączeniową, a także koszty adaptacji znajdującego się w piwnicy pomieszczenia po dawnej hydroforni na węzeł cieplny – dodaje Jerzy Wilczyński.

Jeżeli roboty przebiegną zgodnie z założonym harmonogramem, finał inwestycji przy Batorego 4 nastąpi w połowie maja br.

Poprzedni artykułPiękniejsza strona Poczytalni
Następny artykułMedalista na minusie
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 53-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od dwóch dekad dzielnie trwa na legionowskim posterunku.