Czysto statystycznie rzecz biorąc, okolice torów kolejowych w pobliżu osiedla Kozłówka to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Legionowie. W ciągu ostatniego roku doszło tam już do kilku śmiertelnych wypadków. Sytuację w tym miejscu mają teraz poprawić częstsze kontrole Straży Miejskiej.

Patrole będą pilnowały głównie okolic przejścia przez tory kolejowe przy ul. Krasińskiego, w pobliżu składu węgla. Strażników będzie można jednak spotkać i przy innych przejazdach kolejowych oraz przejściach przez tory w mieście. Strażnicy przypominają jednocześnie, że przechodzenie pod opuszczonymi zaporami jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny w wysokości 100 złotych. Karane jest również chodzenie po torach w miejscach do tego nie wyznaczonych.

1 KOMENTARZ

  1. wielkie podziękowanie dla Legionowskich strażników Miejskich za pilnowanie tego przejścia. Proponuję za tą usługę wystawić fakturę i obciążyć Straż Ochrony Kolei. Za pilnowanie porządku na obszarach kolejowych odpowiada SOK. Ja się na tym nie znam, ale tak mi się wydaje.

Comments are closed.