Oliwia Kuźmińska na drugim stopniu podium

W połowie lutego odbył się w Mysiadle XV Ogólnopolski Turniej Judo o Puchar Wójta Gminy Lesznowola. Do startu uprawnieni byli zawodnicy z krajowych klubów urodzeni w latach 2007-2002. Legionowo reprezentowało siedmioro judoków Legionowskiego Towarzystwa Sportowego, na co dzień trenujących w Centrum Szkolenia Policji. Wstydu swemu miastu i klubowi nie przynieśli.

Jak podkreślają obserwatorzy, poziom sportowy uczestników był bardzo wysoki, co zaowocowało zaciętymi walkami i dużymi emocjami. W najmłodszej grupie wiekowej najlepiej zaprezentowała się Oliwia Kuźmińska, która w widowiskowy sposób zwyciężyła pierwszą walkę, pokonując swą rywalkę już 20 sekundzie. Kolejna walka przysporzyła jej więcej trudności i została rozstrzygnięta w końcowych sekundach. W finale, mimo początkowej przewagi, Oliwia uległa reprezentantce Warszawy i uplasowała się na drugiej pozycji. W tej grupie wiekowej startowali również Łucja Gessel, zajmując czwarte miejsce, a także Stanisław Telejko i Nikolas Kaliszuk, którzy uplasowali się na siódmych pozycjach.

W grupie młodzików po srebro sięgnął Jakub Zreda, a na siódmej pozycji rywalizację zakończył Krzysztof Nowak. W grupie juniorek młodszych świetną formę zaprezentowała Olimpia Walasiewicz, która zwyciężyła dwa pojedynki, stosując efektowne techniki w parterze w postaci unieruchomienia trzymaniem (osaekomi) oraz duszenia (dozwolone w judo). – Jako trener i prezes LTS pragnę podziękować Zarządowi Miasta Legionowo za przyznanie dotacji naszej sekcji i umożliwienie pokrycia kosztów wyjazdów na takie turnieje – podsumowuje Jacek Kuźmiński.