Trwa dobra dyspozycja Legionovii KZB Legionowo w spotkaniach sparingowych. Podopieczni trenera Marcina Sasala rozegrali już piąty mecz z kolei bez porażki. W sobotę na boisku OSiR Targówek pokonali 2:1 swojego ligowego rywala Pelikan Łowicz. Było to już czwarte zwycięstwo Legionovii w zimowych grach kontrolnych.

Spotkanie to, tak jak poprzedni zakończony remisem mecz z Motorem Lublin, odbyło się na obiekcie przy ul. Łabiszyńskiej w Warszawie. Podobnie jak w poprzednich sparingach, w każdej połowie na boisku grały dwie różne jedenastki. Wystąpiło też dwóch testowanych zawodników. Pierwsza odsłona meczu nie była specjalnie porywająca. Żadnej z drużyn nie udało się nie tylko strzelić gola, ale i wypracować sobie dogodnej sytuacji do zdobycia go. Na przerwę zespoły schodziły więc przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa spotkania była już znacznie ciekawsza i to nie tylko dlatego, że zaczęły w końcu padać gole. Jako pierwsi bramkę zdobyli podopieczni Marcina Sasala. Celnym trafieniem popisał się piłkarz jesieni, Eryk Więdłocha. Pelikanowi udało się co prawda doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie to Legionovia mogła się cieszyć ze zwycięstwa. Bramkę na 2:1 pod koniec spotkania zdobył Patryk Koziara.

W następnym sparingu legionowianie zmierzą z kolejnym ligowym rywalem, czyli z Polonią Warszawa. Spotkanie zaplanowano na sobotę 16 lutego na godzinę 14.30. Zostanie ono rozegrane w Warszawie przy ul. Obrońców Tobruku.

Legionovia Legionowo – Pelikan Łowicz 2:1 (0:0)

Bramki dl Legionovii: Eryk Więdłocha, Patryk Koziara.

Skład Legionovii: (I połowa) – Oliwer Wienczatek, Kacper Będzieszak, Daniel Choroś, Sebastian Weremko, TESOTWANY, Luka Janković, Jakub Karabin, Patryk Paczuk, Jacek Lewandowski, Filip Kowalczyk, TESTOWANY.
(II połowa) – Jakub Stefaniak, Jakub Kabala, Kacper Górski, Sebastian Weremko, Konrad Trzmiel, Konrad Zaklika, Patryk Koziara, Kamil Wolski, Eryk Więdłocha, Piotr Krawczyk, Karol Podliński.