Zamiast w niedzielę (20 stycznia) siedzieć w domu, wielu mieszkańców powiatu i okolic postanowiło sprawdzić się w kolejnej imprezie z cyklu Wieliszewski Crossing. Jej zimowa odsłona potwierdziła, że to świetna promocja zarówno aktywności fizycznej, jak i miejsc, w których ona się odbywa. No i doskonała okazja do zdrowej rywalizacji.

Sportowe zamieszanie zaczęło się w Wieliszewie już od 7.00 rano. W biurze zawodów czekały na uczestników depozyt, kącik dla dzieci, a w stołówce posiłek regeneracyjny w wersji mięsnej i wege oraz ciasto i owoce. Z perspektywą na pieczenie kiełbasek przy wieńczącym imprezę ognisku…

Pierwsi na trasę ruszyli najmłodsi kolarze, ścigając się na dystansach 400, 800 i 1200 m. Po nich do zawodów przystąpili mali biegacze. Na mecie na każdego czekał słodki upominek i medal. Najlepsi odebrali natomiast statuetki oraz książki ufundowane przez Welland Medical Polska.

Następnie na starcie pojawili się dorośli kolarze. Mieli do pokonania ciekawą, wymagającą trasę o długości ponad 23 km. Najszybciej dokonał tego Artur Sienkiewicz z Komornicy (Wieliszew Heron Team). Zajęło mu to niespełna godzinę (00:59:56). Na drugim miejscu był Sławomir Kąkol z Nowego Dworu Maz. (Timbud Team), a trzeci dojechał jego klubowy kolega Dariusz Ziółkowski. Wśród pań w kat. open najszybsza była Julita Tomaszewska z Legionowa (Timbud Team) – 01:07:53. Anna Sajnóg z Warszawy (Rafbike Team) zajęła drugie miejsce, zaś na trzecim znalazła się Katarzyna Radziszewska z MCP Bike Team.
Startujący po kolarzach biegacze rywalizowali na dystansie prawie 12 km. W kat. open mężczyzn najlepszy okazał się Krzysztof Szymborski z Góry (BKS Wataha Warszawa), który przebiegł trasę w 00:40:25. Drugi na mecie zjawił się Jacek Wichowski z Kikoł, a trzeci linię mety przebiegł Adam Zalewski z Nasielska (Nasielska Baszta Team). Wśród pań zdecydowanie wygrała Justyna Śliwiak z Ciechanowa (KB TKKF Promyk Ciechanów) – 00:50:58. Druga była Aleksandra Pucek-Mioduszewska z Warszawy (Kingrunner), trzecia zaś Katarzyna Foszner z Łajsk (Fit-Line Fitness Legionowo).

Sportową wisienką na torcie organizowanej od 5 lat imprezy była rywalizacja w duathlonie, czyli połączeniu biegania i jazdy na rowerze. Wśród panów w kat. open pierwsze miejsce zajął Maciej Wieczorek z Legionowa (Bike Fun Legionowo) – 01:55:31. Tuż za nim pojawił się na mecie Sławomir Kąkol z NDM (Timbud Team), a jako trzeci na podium stanął Krzysztof Majkowski z Dobrzynia (T4B). Z pań najlepsza była Katarzyna Radziszewska z Warszawy (MCP Bike Team) – 02:12:21. Drugie miejsce zajęła Julita Tomaszewska z Legionowa (Timbud Team), a trzecie Karolina Tomiczak z Bike Fun Legionowo.