Seniorzy, którym się chce chcieć oraz rozśpiewana, rozegrana i roztańczona legionowska młodzież pod koniec zeszłego roku znów spotkali się na jednej scenie, podczas kolejnej odsłony koncertu „Legionowo łączy pokolenia”. Jak co roku wystąpili artyści z zespołu „Na luzie” i finaliści „Festiwalu Młodych Talentów”

– Projekt „Legionowo łączy pokolenia” realizujemy praktycznie przez cały rok. Jego celem jest integrowanie środowiska ludzi młodych i starszych, których z roku na rok coraz bardziej przybywa. Takie porozumienie i nawiązanie wspólnej więzi właśnie przez sztukę bardzo dobrze się sprawdza. Wystąpią dzisiaj Młode Talenty, czyli ci najlepsi z najlepszych i zespół „Na luzie” ze swoimi przebojami z ostatniego przedstawienia – mówi Małgorzata Luzak pomysłodawczyni i organizatorka projektu. Czyli z wystawianego w październiku ubiegłego roku spektaklu słowno-muzycznego „Uff… jak gorąco”, na który złożyły się znane i lubiane – szczególnie przez starsze pokolenie – szlagiery. Z kolei młodzież sięgała głównie po przeboje bardziej współczesne.

Najważniejsze było jednak to, że ta sceniczna międzypokoleniowa integracja z roku na rok wypada coraz lepiej. – Przed pierwszym przedstawieniem były takie lekkie opory, żeby w ogóle wspólnie wystąpić. W tej chwili nie ma już takiego problemu. Młodzi i starsi świetnie się uzupełniają i razem improwizują. To jest właśnie świetne dlatego, że nie jest to wymuszone. To taka naturalna współpraca pokolenia dzieci, wnuków, babć i dziadków – mówi Małgorzata Luzak. – Na Festiwalu Młodych Talentów śpiewam już od czterech lat. Ale mam też babcię, która występuje w zespole „Na luzie”. W projekt „Legionowa łączy pokolenie” jesteśmy razem zaangażowani od jego pierwszej edycji. Uważam, że to jest świetna inicjatywa, bo jest to swego rodzaju zintegrowanie się młodzieży z seniorami i pokazanie, że nieważne w jakim jest się wieku, to śpiewanie może być pasją każdego – dodaje Bartłomiej Polak, uczestnik projektu.

Tak więc do usłyszenia na kolejnym koncercie, na którym Legionowo znów połączy pokolenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here