Turniej szachowy to kolejna, po biegach przełajowych i zawodach pływackich, mikołajkowa impreza sportowa zorganizowana w zeszły weekend w Legionowie. Odbyła się ona w niedzielę (9 grudnia) w sali konferencyjnej DPD Areny Legionowo.

Zawody prowadził sędzia szachowy Leszek Bałda, a wystartowało w nich w sumie 39 zawodników. Szachiści grali siedem rund systemem szwajcarskim, tempem 12 minut plus trzy sekundy za każdy wykonany ruch. Zwyciężczynią mikołajkowego turnieju, zdobywając maksymalną liczbę punktów, czyli siedem, została Aleksandra Michalska z Klubu Szachowego Polonia Warszawa. Drugi był Bartłomiej Czerwiński z UKS TSz Zieloni Zielonka, który uzyskał sześć z siedmiu możliwych punktów, a trzeci Marcin Kaczmarczyk z LKS Lotos Jabłonna – pięć punktów.

Podium w kategorii Junior 14 – 16 prezentowało się następująco: pierwsze miejsce – Aleksandra Michalska, drugie – Bartłomiej Czerwiński, a trzecie Edyta Kaczmarczyk z LKS Lotos Jabłonna. W kategorii Junior 11 – 13 lat zwyciężył Piotr Kubalski z LKS Lotos Jabłonna, drugi był Aleksander Abramowicz z KSz Polonia Warszawa, a trzeci Stefan Ćwiek z UKS SP 321 Warszawa-Bemowo. Tryumfatorem kategorii Junior 8 – 10 lat został Ignacy Abramowicz z KSz Polonia Warszawa, na drugim miejscu znalazł się Mateusz Motyl z UKS TSz Zieloni Zielonka, a na trzecim Franciszek Kwaśny z SP STO w Ostrołęce. I na koniec kategoria Junior 5 – 7 lat: pierwsze miejsce – Adam Bujko z PKS MAT Białołęka i drugie – Wiktor Alechno z SP 35 w Legionowie.