Przeszło rok po tym, jak stwierdził nieważność uchwały Rady Miasta Legionowo, czym zablokował rozbudowę kościoła garnizonowego, Wojewoda Mazowiecki najwyraźniej się zreflektował. I zarządzeniem z 22 listopada br. zmienił swą poprzednią decyzję. Teraz droga do rozpoczęcia prac budowlanych jest otwarta.

O zaskakującej, negatywnej decyzji mazowieckiego wojewody pisaliśmy w październiku ubiegłego roku. Wtedy wiele wskazywało na to, że nominowany przez Prawo i Sprawiedliwość Zdzisław Sipiera zwyczajnie odgrywa się na Legionowie za postawę jego władz oraz mieszkańców w przegranym przez rząd referendum w sprawie MegaWarszawy. Potwierdzały to także nieoficjalne przecieki z jego urzędu. Co sprawiło, że uchwała legionowskich radnych przestała wojewodzie wadzić, z jego pisma nie wynika. Przypomina ono natomiast, jakiego skrawka gruntu dotyczy cała sprawa. „Udzielam zgody Staroście Legionowskiemu na nabycie do zasobu nieruchomości Skarbu Państwa części nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miejskiej Legionowo położonej w Legionowie przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego (…) o powierzchni 0,0229 ha”.

Zgoda wojewody jest ważna do 31 grudnia 2019 roku. Wspomniana nieruchomość, jak dla jasności zaznaczył w dokumencie, zostanie przez starostę nabyta „z przeznaczeniem na rozbudowę parafii wojskowo-cywilnej pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie”. Lepiej późno, niż wcale.

Poprzedni artykułNa Prostej dali jazzu
Następny artykułStarcie na Malcie
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 47-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.

1 KOMENTARZ

  1. Rządzący BARDZO odmienili swój stosunek do spraw jakie mają MAŁE OJCZYZNY i do SUWERENA również – nadchodzi czas WYBORÓW i CHCĄ pokazać LUDZKĄ TWARZ…to tylko GRA

Comments are closed.