fot. Facebook/Razem dla Mariusza

W pierwszą niedzielę grudnia (2 grudnia) odbyła się już czwarta edycja imprezy biegowej „Wózek dla Mariusza”. Jej celem jest jest zbiórka pieniędzy na wózek do codziennej jazdy oraz zabiegi rehabilitacyjne dla Mariusza Wronowskiego, legionowskiego strażaka chorującego na stwardnienie rozsiane. W tym roku niepełnosprawnego biegacza wsparło ponad 150 osób.

Start i meta biegu znajdowała się przed Areną DPD Legionowo. Trasa liczyła pięć kilometrów, a biegła legionowskimi chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Osoby niepełnosprawne, które również chciały pobiec dla Mariusza Wronowskiego, mogły to zrobić na bieżni na miejskim stadionie. Sam Mariusz tym razem nie mógł niestety nie mógł wziąć udziału w biegu. Zmaga bowiem z urazem kręgosłupa.

Na wszystkich uczestników imprezy, po wrzuceniu oczywiście pieniędzy do puszki, czekały pamiątkowe medale, zupa pomidorowa, woda i rogale prosto z pieca. Biegacze mogli też otrzymać książkę, której jednym z bohaterów jest właśnie między innymi Mariusz Wronowski.

Podczas czwartej charytatywnej imprezy biegowej „Wózek dla Mariusza” zebrano w sumie 5652,20zł oraz 5 EURO.