Miejską kulturę jej konsumenci mają na wyciągnięcie ręki. Do tej stołecznej trzeba jednak kawałek podjechać. Z tego właśnie powodu legionowscy urzędnicy od strawy dla ducha wymyślili cykl „Kultura bez granic”. Teraz, w związku z rozpoczęciem jego nowego sezonu, zapraszają mieszkańców do Filharmonii Narodowej na koncert symfoniczny z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Transport i dobre towarzystwo są gratis!

Ten ważny nie tylko dla melomanów koncert rozpocznie się 15 marca 2019 r. o godz. 19.30. W chwili zamykania bieżącego wydania „MnW” do kupienia było jeszcze 10 biletów o wartości 45 zł i 9 biletów po 50 zł. Osobom, które dokonają zakupu w Urzędzie Miasta Legionowo lub w Miejskim Ośrodku Kultury, organizatorzy zapewniają przejazd autokarem w obie strony. W drodze do stolicy o godz. 18.00 zatrzyma się on przed siedzibą Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Targowej 65, a 15 minut później przy MOK-u na Norwida 10. Bilety oraz dodatkowe informacje są dostępne w miejskim referacie kultury i współpracy, III piętro – pok. 407 i 411, tel. 22 766 40 78 oraz 22 766 40 83.

Jeśli chodzi o program koncertu, wygląda on następująco:
Stanisław Moniuszko – muzyka baletowa do opery „Wesołe kumoszki z Windsoru” Otto Nicolaia
Ludwig van Beethoven – IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58
Robert Schumann – III Symfonia Es – dur Reńska op. 97.

Jak deklarują organizatorzy, na cykl „Kultura bez granic” złożą się wyjazdy do największych instytucji kulturalnych, mające pomóc mieszkańcom poszerzać artystyczne horyzonty oraz ułatwić im obcowanie z kulturą.

Poprzedni artykułBrązowa Tośka
Następny artykułKrajówka w przebudowie
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 47-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here