fot. powiat legionowski

Trwa przebudowa trzeciego odcinka drogi krajowej nr 61 przebiegającego przez Legionowo. Obecnie między ul. Strużańską a Piaskową są prowadzone prace przygotowawcze do budowy drugiej jezdni. Została tam też już wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

Pierwsza zmiana została wprowadzona 29 listopada. Polegała ona na przesunięciu przejścia dla pieszych i przystanku autobusowego, usytuowanych w rejonie ul. Wolskiej o około 100 metrów w kierunku Zegrza. Druga tymczasowa zmiana w organizacji ruchu, wprowadzona w środę (5 grudnia), polega z kolei na przełożeniu ruchu na poszerzenie jezdni w kierunku Zegrza na odcinku od ul. Strużańskiej do Kauflandu oraz przesunięcie przystanku autobusowego o około 50 metrów w kierunku Zegrza. Zostały już również zdemontowane blaszane pawilony, które znajdowały się na niewielkim targowisku działającym przy skrzyżowaniu Alei Sybiraków z Zegrzyńską. Na tym odcinku, gdzie obecnie trwają główne prace, ma też zostać wybudowana kanalizacja. Gdy nowa jezdnia będzie już ukończona, cały ruch zostanie na nią przełożony, a prace modernizacyjne rozpoczną się na starej drodze.

Zgodnie z harmonogramem prac, trzeci odcinek drogi krajowej nr 61 na terenie Legionowa ma gotowy do 25 sierpnia 2020 roku. Koszt tej inwestycji to ponad 45 i pół miliona złotych brutto. Docelowo na blisko dwukilometrowym odcinku mają powstać dwie dwupasmowe jezdnie biegnące w obu kierunkach, wraz z przynależną infrastrukturą techniczną oraz urządzeniami bezpieczeństwa ruchu. Każdy z pasów jezdni będzie miał szerokość 3,5 m, a wydzielone pasy do skrętów – 3 m. Przy ulicy powstaną chodniki oraz ścieżka rowerowa. Dojazd do posesji usytuowanych przy krajówce będzie się natomiast odbywał drogami dojazdowymi, które będą oddzielone od głównej szosy ekranami dźwiękochłonnymi.

2 KOMENTARZE

  1. Wreszcie – nareszcie , czas szybko mija, firma jest bardzo sprawna i przestaną być GIGANTYCZNE korki ,tylko będzie płynny ruch pojazdów .

    • Podobno członkowie i sympatycy nowego klubu POKO, oraz legionowskiego PS nie będą korzystać z dodatkowych pasów, na złość ministrowi Błaszczakowi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here