W ręce legionowskich policjantów wpadł 30-latek, który handlował na targowisku papierosami bez akcyzy. Swoim działaniem zatrzymany mężczyzna naraził Skarb Państwa na straty w wysokości 4 tys. zł. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

– Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego bardzo często zaglądają na legionowski rynek. Funkcjonariusze doskonale wiedzą, że właśnie tutaj w dni targowe dochodzi do sprzedaży wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. To bardzo często stałe źródło utrzymania wielu osób, które w ten sposób narażają Skarb Państwa na duże straty. Podczas ostatnich działań uwagę policjantów zwrócił 30-letni mężczyzna, który na teren bazaru wchodził z czarnym workiem. Funkcjonariusze natychmiast go wylegitymowali i sprawdzili zawartość przenoszonego bagażu. W wyniku kontroli ujawnili 180 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy – informuje st. asp.  Justyna Stopińska z KPP w Legionowie.

Zabezpieczony towar trafił  do policyjnego depozytu. 30-latek został zatrzymany i  wkrótce usłyszy zarzuty. Mężczyźnie za popełniony czyn grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności nawet do lat 3.

KG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here