„Jedynie” 2 promile nie przeszkodziły jej, by wsiąść za kółko. 31-letnia Marta R. kierowała alfą romeo w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi jej za to do 2 lat więzienia.

– W trakcie jednej z nocnych służb policjanci wieliszewskiej patrolówki zwrócili uwagę na dziwny styl jazdy kierującej pojazd marki alfa romeo. Podejrzewając, że kobieta może być nietrzeźwa, postanowili zatrzymać ją do kontroli. Okazało się, że podejrzenia policjantów były słuszne. Martę R. poddano badaniu stanu trzeźwości, które wykazało, że ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu – relacjonuje st. asp. Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

31-latka została zatrzymana. Po wytrzeźwieniu Marta R. usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kobieta przyznała się do popełnienia przestępstwa. Za swój czyn odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

– Policjanci apelują piłeś-nie jedź. Wsiadając za kierownicę po alkoholu jesteś zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego – podsumowuje st. asp. Stopińska.

KG