Legionovia KZB Legionowo odniosła kolejne zwycięstwo przed własną publicznością. W sobotnim (10 listopada) meczu przedostatniej kolejki rundy jesiennej, legionowianie pokonali 2:0 Ursusa Warszawa. Strzelcami bramek byli Patryk Koziara i Marcin Burkhardt. Jednym z bohaterów meczu był też bramkarz Legionovii Jakub Stefaniak.

Widać było, że po pechowym remisie w Ostródzie, podopieczni Bartosza Tarachulskiego byli bardzo zmotywowani, aby na swoim boisku wywalczyć trzy punkty. Początek spotkania ze znajdującym się tuż nad strefą spadkową Ursusem, nie mógł się zacząć lepiej dla Legionovii. Już w 10 minucie świetnie dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Patryk Koziara, który głową wbił piłkę do siatki warszawian. Po zdobyciu gola legionowianie w pełni kontrolowali przebieg spotkania. Prowadzili grę na połowie rywala zmuszając go do ciągłej obrony, a nieliczne kontrataki Ursusa były sprawnie rozbijane przez blok blok defensywny Legionovii. Pierwsza połowa meczu zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Po zmianie stron Ursus zaczął śmielej atakować. Obrońcy Legionovii mieli więc znaczniej więcej roboty niż w pierwszych 45 minutach. Z większości starć wychodzili jednak zwycięsko i nie dopuszczali rywali do zbyt wielu groźnych sytuacji podbramkowych. W 54 minucie, w trakcie jednej z akcji ofensywnych warszawian, sędzia dopatrzył się faulu bramkarza Legionovii Jakuba Stefaniaka i podyktował rzut karny. Gdyby gościom udało się go wykorzystać, to nie wiadomo jak to spotkanie mogłoby się zakończyć. Na szczęście dla legionowian, Stefaniak wyczuł zamiary egzekutora jedenastki Arkadiusza Ciacha i pewnie obronił jego strzał. Po nieudanym rzucie karnym gra się nieco wyrównała, choć Legionovia wcale nie mogła być jeszcze pewna zwycięstwa. Dopiero na minutę przed końce regulaminowego czasu gry wynik spotkania na 2:0, pięknym strzałem z dystansu ustalił wprowadzony sześć minut wcześniej na boisko, Marcin Burkhardt.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Legionovia KZB Legionowo zmierzy się na wyjeździe ze Zniczem Biała Piska . Spotkanie zaplanowano na sobotę 17 listopada na godzinę 13.00. Przed podopiecznymi Bartosza Tarachulskiego jest jeszcze zaległe spotkanie z rezerwami Legii Warszawa. Miało się ono odbyć w tę środę (14 listopada), ale na prośbę legionistów zostało no po raz kolejny przełożone. Najnowszy termin meczu to sobota 25 listopada, godzina 12.00, stadion przy Parkowej.

Legionovia KZB Legionowo – Ursus Warszawa 2:0 (1:0)

Bramki: Patryk Koziara 10′, Marcin Burkhardt 89′

Legionovia: Jakub Stefaniak – Sebastian Weremko, Kacper Górski, Daniel Choroś, Kacper Będzieszak, Slaven Jurisa, Konrad Zaklika, Patryk Koziara (Piotr Krawczyk 72′), Luka Janković (Marcin Burkhardt 83′), Filip Kowalczyk (Eryk Więdłocha 62′), Kamil Wolski (Patryk Paczuk 60′)