Trzy dni po trudnym pucharowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze, Legionovia KZB Legionowo zgrała wyjazdowe spotkanie ligowe z Sokołem Ostróda. Niestety mimo dobrej gry i wielu bramkowych sytuacji, podopiecznym Bartosza Tarachulskiego udało się wywalczyć tylko punkt. Legionovia gole znów straciła po stałych fragmentach gry.

Już w pierwszych minutach spotkania legionowianie mogli prowadzić dwiema bramkami. Najpierw Kamil Wolski trafił w poprzeczkę, a następnie przy strzale Daniela Chorosia doskonale interweniował bramkarz gospodarzy. Legionovia swojej wyraźnej przewagi nie potrafiła przypieczętować celnym trafieniem. Udało się to za to Sokołowi. Świetnym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego bramkarza legionowian zaskoczył Adrian Bieńkowski. Było 1:0 dla gospodarzy. W pierwszych 45 minutach gościom nie udało się już odrobić strat.

W drugiej połowie Legionovia kontynuowała swoją dobrą grę. Była też już przy tym znacznie skuteczniejsza. Bramkę wyrównującą w 51 minucie zdobył Slaven Jurisa. Trzy minuty później, dzięki trafieniu Sebastiana Weremko było już 2:1 dla legionowian. W drugich 45 minutach podopieczni Bartosza Tarachulskiego mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku. Na listę strzelców mogli się zapisać Patryk Paczuk, który trafił w słupek i Marcin Burkhardt, który nie potrafił niestety wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem. Gdy wydawało się, że Legionovii uda się wywalczyć w Ostródzie trzy punkty, drużyna znów straciła bramkę po stałym fragmencie gry. Po wrzutce z rzutu rożnego, na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, gola na 2:2 zdobył Michał Danilczyk.

Następny mecz przed własną publicznością Legionovia rozegra w sobotę 10 listopada o godzinie 13.00. Jej przeciwnikiem będzie Ursus Warszawa. Cztery dni później, czyli 14 listopada również o godzinie 13.00, legionowianie zagrają u siebie zaległe spotkanie z rezerwami Legii Warszawa. Wstęp na ten mecz będzie darmowy.

Sokół Ostróda – Legionovia Legionowo 2:2 (1:0)

Bramki: Adrian Bieńkowski 23’, Michał Danilczyk 89’ – Slaven Jurisa 51’, Sebastian Weremko 54’

Legionovia: Jakub Stefaniak – Kacper Będzieszak, Kacper Górski, Daniel Choroś, Sebastian Weremko – Konrad Zaklika, Patryk Koziara, Luka Janković (Piotr Krawczyk 70’) – Slaven Jurisa (Eryk Więdłocha 67’), Filip Kowalczyk (Marcin Burkhardt 81’), Kamil Wolski (Patryk Paczuk 66’)