Znany niepełnosprawny legionowianin, Wojtek Kowalczyk ma szansę na zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie „Człowiek bez barier”. Kapituła zakwalifikowała go do półfinałowej dwudziestki. Teraz Wojtek może powalczyć o nagrodę publiczności. Potrzeba mu jednak naszego wsparcia!

Konkurs „Człowiek bez barier” jest organizowany od 2003 roku przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Jego celem jest „promocja osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa są dla innych przykładem i źródłem motywacji do przełamywania barier w życiu codziennym”. W 15 dotychczasowych edycjach konkursu nagrodzono w nim w sumie 84 osoby: 35 kobiet i 49 mężczyzn. Każdego roku, poza tytułem „Człowieka bez barier” oraz pięcioma równorzędnymi wyróżnieniami, jest jeszcze przyznawana nagroda publiczności. Jej laureata wybierają czytelnicy portalu niepelnosprawni.pl. I to właśnie o tę nagrodę powalczy w tym roku Wojtek Kowalczyk.

Aby móc na niego zagłosować, należy wejść na stronę internetową www.niepelnosprawni.pl. Tam znaleźć artykuł „Wybierz Człowieka bez barier 2018!”, następnie wybrać półfinalistę, na którego chce się oddać głos; kliknąć w przycisk „Głosuj” zlokalizowany przy jego sylwetce; podać aktywny adres e-mail, na który zostanie wysłana wiadomość z linkiem potwierdzającym (jeden adres e-mail może być wykorzystany tylko raz w trakcie trwania głosowania!); sprawdzić swoją skrzynkę pocztową (być może także foldery SPAM i inne) i na koniec kliknąć w link potwierdzający udział w głosowaniu, bo dopiero wtedy głos zostanie dodany. Głosować można do 14 listopada włącznie. „Dziękuję za zielone światło – każdy Wasz głos!!” napisał Wojtek na swoim Facebooku.

Wojtek Kowalczyk od wielu aktywnie działa na rzecz osób niepełnosprawnych. To właśnie dzięki niemu cały kraj usłyszał o problemie osób cierpiących na rdzeniowy zanik mięśni typu 1 (SMA1). Jego praca dotycząca zmian, jakie zaszły w Legionowie dzięki funduszom europejskim znalazła się w finale konkursu „Europa to My”, organizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury, TVP i Radio Zet. Za swoją działalność otrzymał order „Przyjaciela osób niepełnosprawnych” oraz wyróżnienie w konkursie „Człowiek Roku Miasta Legionowo 2015”. Wojtek jest też znany ze swoich występów scenicznych oraz działalności wolontariackiej.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.