Okolice deptaku łączącego ul Sowińskiego z Królowej Jadwigi to jedne z ładniejszych miejsc na osiedlu Jagiellońska. Warto tu zaznaczyć, że teren ten zmienił się dzięki inicjatywom lokalnym. Ostatnia z nich, o której pisaliśmy już kilka tygodni temu, została właśnie udostępniona mieszkańcom.

– Na osiedlu Jagiellońska został już otwarty nowy plac rekreacyjny. Jest to teren znajdujący się za budynkiem numer 38 – mówi Beata Woźniak, kierowniczka administracji osiedla Jagiellońska. Na tym placu będzie można nie tylko usiąść i odpocząć, ale też na przykład pograć w szachy, warcaby lub chińczyka. – Są tam postawione stoły do gier i ławeczki. Sam teren też został fajnie zrobiony, bo jest wyłożony kostką. Mam nadzieję, że to będzie kolejne miejsce do wypoczynku dla młodzieży jak również i dla osób dorosłych – dodaje Beata Wożniak.

Ale to nie koniec inwestycji nakierowanych na odpoczynek i rekreację. Mocno zaawansowane są już przecież prace nad dużym placem zabaw, który powstaje w okolicy miejskiego żłobka. Pojawią się tam między innymi wbudowane w ziemię trampoliny, równoważnia i duży linowy pająk, służący do wspinaczki oraz ławki, przy których będą się znajdowały urządzenia do ćwiczeń mięśni rąk i nóg. – Będzie to duży plac, z którego będą mogli korzystać zarówno dzieci mniejsze, młodzież jak i osoby dorosłe. Będzie to cały taki kompleks zabawowy dla dzieci, a dla seniorów siłownia – wyjaśnia kierowniczka administracji osiedla Jagiellońska. Inwestycję tę realizuje Urząd Miasta Legionowo.