fot. arch.

Gdyby inauguracyjny występ DPD Legionovii w pierwszej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet uznać za zwiastun ruszającego właśnie sezonu, kibice mogą być o jej grę spokojni. Legionowianki rozegrały w Policach świetne spotkanie, zmuszając mistrzynie kraju do wrzucenia na parkiecie najwyższego biegu.

Przed poniedziałkowym meczem, czemu trudno się dziwić, murowanym faworytem były aktualne mistrzynie Polski. Ale już pierwsze minuty pokazały, że nie będzie im tego dnia łatwo. DPD Legionovia rozpoczęła bardzo ambitnie i po początkowym prowadzeniu Chemika przejęła inicjatywę. Podopieczne trenera Olenderka rozkręcały się z akcji na akcję i wypracowały sobie wyraźną przewagę. W końcówce gospodynie postanowiły ją zniwelować, lecz mimo serii dobrych zagrywek Agnieszki Bednarek, nie zdołały odrobić strat.

Zimny prysznic zrobił jednak swoje i w kolejnych odsłonach wygrywały już gospodynie. Ale musiały mocno na to popracować. Bardzo dobrze dysponowane Chiaka Ogbogu, Martyna Grajber i Iga Chojnacka co prawda poprowadziły swój zespół do zwycięstwa, lecz napotkały duży opór ze strony DPD Legionovii, w której najjaśniej błyszczały Zuzanna Górecka i Kristina Kicka. Jeśli czegoś legionowiankom zabrakło, to głównie doświadczenia oraz chłodnej głowy, jednak zespół wywarł zdecydowanie pozytywne wrażenie. – Cieszę się, że mogłam zadebiutować w LSK. Pierwsze koty za płoty – skomentowała występ libero DPD Legionovii Agnieszka Adamek. – Wiem, że stać mnie na bardzo dużo, nabieram coraz więcej pewności. Otrzymując szansę, za każdym razem będę dawać z siebie 100 procent. W meczu z Chemikiem pokazałyśmy pazur, a jeszcze się rozkręcamy i na pewno w lidze nie będziemy łatwym przeciwnikiem.

Kolejna okazja do pierwszej zdobyczy punktowej w LSK już w niedzielę o 20.00. Ekipa DPD Legionovii podejmie w DPD Arenie Legionowo Energę MKS Kalisz.

Chemik Police – DPD Legionovia Legionowo, 3:1 (23:25, 25:20, 25:23, 25:20)

DPD Legionovia: Polak, Kicka, Górecka, Olenderek, Wójcik, Jasek i Ada Adamek (libero) oraz Skorupa, Aga Adamek (libero), Pickrell.
Chemik: Mirković, M. Łukasik, Grajber, Busa, Chojnacka, Ogbogu, Krzos (libero) oraz Mędrzyk, Stysiak, Bednarek, Grejman.

MVP: Chiaka Ogbogu

Poprzedni artykułWojtek bez barier
Następny artykułWykopani przez Górnika
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 47-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.