Sześć strzelonych bramek, dwie czerwone kartki i podział punktów – to bilans niedzielnego (7 października) meczu, który Legionovia KZB Legionowo rozegrała na wyjeździe z Pelikanem Łowicz. Po tym remisie drużyna prowadzona przez Bartosza Tarachulskiego nadal zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ale do lidera, czyli Sokoła Aleksandrów Łódzki traci już pięć punktów.

Początek meczu był dość wyrównany, jednak to gospodarzom jako pierwszym udało się wyjść na prowadzenie. W 18 minucie po dobrym dośrodkowaniu w pole karne, piłkę w bramce Legionovii umieścił Michał Żółtowski. Odpowiedź gości była błyskawiczna. Wyrównująca bramka padła już bowiem po dwóch minutach, a jej strzelcem był Kacper Górski. Stan 1:1 nie trwał jednak długo. W 28 minucie bramkarza gości bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego pokonał Michał Adamczyk. Podrażniona Legionovia jeszcze w pierwszych 45 minutach zdołała doprowadzić do drugiego w tym meczu remisu. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, błąd bramkarza Pelikana wykorzystał Eryk Więdłocha i tym samym ustalił wynik pierwszej połowy na 2:2.

Drugie 45 minut lepiej zaczęli podopieczni Bartosza Tarchulskiego. Sześc minut po wznowieniu gry, Legionovię na prowadzenie wyprowadził Kamil Wolski. Później goście mieli jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia wyniku. Brakowało jednak albo skuteczności, albo zwyczajnie szczęścia. Za to gospodarze w 81 minucie, i to znów po rzucie rożnym zdobyli wyrównującego gola. Strzelcem trzeciej bramki dla Pelikana był Sebastian Szerszeń.
Końcówka meczu była bardzo nerwowa. Po dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwone zobaczyli Daniel Choroś i Patryk Koziara. Grającej w dziewiątkę Legionovii udało się dowieźć remis do ostatniego gwizdka sędziego i w tym trudnym, ale emocjonującym meczu wywalczyć przynajmniej jeden punkt.

W przyszły weekend podopieczni Bartosza Tarachulskiego mieli zagrać u siebie spotkanie z rezerwami Legii Warszawa. Na prośbę warszawiaków zostało ono jednak przełożone i zostanie prawdopodobnie rozegrane 24 października o godzinie 15.00.

 

Pelikan Łowicz – Legionovia Legionowo 3:3 (2:2)

Bramki: Michał Żółtowski 18’, Michał Adamczyk 28’, Sebastian Szerszeń 81’ – Kacper Górski 20’, Eryk Więdłocha 44’, Kamil Wolski 52’

Legionovia: Jakub Stefaniak – Kacper Górski, Sebastian Weremko, Daniel Choroś, Kacper Będzieszak, Piotr Krawczyk (85′ Marcin Burkhardt), Patryk Koziara, Luka Janković, (70′ Konrad Zaklika) Jacek Lewandowski (77′ Grzegorz Mazurek), Kamil Wolski (82′ Patryk Paczuk)

fot. Pelikan Łowicz