fot. UM Legionowo

Mało pojawiło się w legionowskiej historii postaci tak barwnych i znaczących jak por. Wanda Tomczyńska, ps. Ala. W poniedziałek (17 września) Zespół Ochrony Pamięci Armii Krajowej „Brzozów” zorganizował doroczne wspomnienie o dokonaniach tej Honorowej Obywatelki Miasta Legionowo. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie „Nagrody Patronki” dla młodzieży wybitnie działającej na rzecz innych.

Po uroczystej mszy św., która odbyła się w parafii pw. św. Jana Kantego, zgromadzeni przeszli pod tablicę pamięci poświęconą por. AK Wandzie Tomczyńskiej, znajdującą się przy ul. Jagiellońskiej 30. Tam, po krótkiej przemowie Wojciecha Jeute, prezesa zarządu Zespołu Ochrony Pamięci Armii Krajowej „Brzozów”, nastąpiło złożenie wieńców.

Kolejnym etapem obchodów było wręczenie „Nagród Patronki” w Przedszkolu Miejskim nr 10 im. Wandy Tomczyńskiej. Z jej otrzymania cieszyły się Oliwia Dąbrowska, Karolina Mazur i Antonina Sadowska. Wyróżnienia otrzymali natomiast Michał Przybysz oraz Mikołaj Roszczyk. Przedszkolaki i uczniowie, bierzcie z nich przykład!