W najbliższą sobotę (22 września) przypada Światowy Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji z pojazdów ZTMu będzie można skorzystać bezpłatnie.

Tego dnia we wszystkich tramwajach, autobusach i pociągach Zarządu Transportu Miejskiego, a także w metrze nie będzie obowiązku kasowania biletów. Dotyczy to zarówno pierwszej, jak i drugie strefy biletowej. Jak w poprzednich latach, do korzystania z komunikacji miejskiej mają zachęcić również bezpłatne w tym dniu parkingi P+R. Ponadto bez opłat będzie można podróżować także pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w obszarze obowiązywania strefy „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”.

Dzień Bez Samochodu na stałe wpisał się w kalendarz obchodzonych wydarzeń. Jest to międzynarodowa kampania proekologiczna. Święto wieńczy obchodzony od 16 września Tydzień Zrównoważonego Transportu. Celem takiego dnia jest pokazanie, że auto nie musi być jedynym dogodnym środkiem transportu. My w ramach obchodów zachęcamy wszystkich czytelników nie tylko do przemieszczania się z pomocą komunikacji miejskiej, lecz także do jazdy rowerem i spacerów. Szczególnie biorąc pod uwagę, że w tym roku Dzień Bez Samochodu przypada w sobotę. Nie ma chyba lepszej okazji by skorzystać z ostatnich już pewnie w tym roku ciepłych i słonecznych dni. Poza tym taki spacer czy przejażdżka pomogą spalić nam nieco więcej kalorii a już za naszą postawę podziękuje nam środowisko.

KejT