Legionowscy policjanci zatrzymali 31-letnią Monikę P., która ukradła alkohol z jednego z marketów. Jej łupem padło 5 butelek „z wyższej półki”, a ich łączną wartość oszacowano na 3700 złotych. Teraz kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

– Policjanci dostali informację o kradzieży sklepowej. Po przybyciu na miejsce ustalili szczegóły zdarzenia. Okazało się, że podejrzaną o kradzież jest 31-letni Monika P. Jej łupem padło 5 butelek markowego alkoholu. Jak wynikało z relacji pracownika ochrony, kobieta została zauważona podczas przeglądania monitoringu, jak z butelek usuwa naklejki zabezpieczające i chowa alkohol do torby. Kobieta natychmiast została ujęta – relacjonuje st. asp. Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. Funkcjonariusze zatrzymali Monikę P., 31-latka trafiła do policyjnej celi.

W tym czasie policjanci ustalili, że kobieta w tym samym sklepie dokonała już innych kradzieży. Wcześniej także jej łupem padł alkohol. Jak informuje st. asp. Stopińska, zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Monice P. czterech zarzutów kradzieży alkoholu na łączna kwotę ponad 3700 zł. Kobieta przyznała się do winy. Za to przestępstwo grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.
KG