Swoje ligowe zmagania rozpoczęły również drużyny z powiatu legionowskiego występujące w niższych klasach rozgrywkowych. Trzy drużyny grające w lidze okręgowej mają już za sobą trzy kolejki, grająca w A Klasie Wisła Jabłonna zmagania rozpoczęła w ten weekend, a zespoły występujące w B Klasie sezon ligowy rozpoczną 1 września.

Najsilniejszą reprezentację powiat legionowski ma w lidze okręgowej. Grają tam aż trzy drużyny: Dąb Wieliszew, Sokół Serock i rezerwy Legionovii KZB Legionowo. Po trzech kolejkach najlepiej radzi sobie Dąb, który jest wiceliderem tabeli. Sokół jest piąty, a Legionovia przedostatnia. W pierwszej kolejce (11-12 sierpnia) zespół z Wieliszewa pokonał na wyjeździe rezerwy Świtu nowy Dwór Mazowiecki 2:1, a Sokół w Pilawie zremisował 2:2 z tamtejszą Burzą. Legionovia mecz pierwszej kolejki z Unią Warszawa rozegra dopiero 29 sierpnia. W drugiej kolejce, rozegranej 15 sierpnia, w derbach powiatu wielszewski Dąb rozbił rezerwy Legionovii aż 4 do 0. Sokół na własnym boisku przegrał z kolei 3:1 z Bugiem Wyszków. W trzeciej kolejce (18-19 sierpnia) Dąb uległ na wyjeździe Burzy Pilawa 3 do 1, Sokół wygrał na boisku rywala 2:0 z Promnikiem Łaskarzew, a Legionovia zremisowała u siebie 1:1 z Escolą Varsovia Warszawa.

A-klasowa Wisła Jabłonna swój pierwszy mecz w lidze rozegrała 18 sierpnia. Na wyjeździe zagrała z Rządzą Załubice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 5:3. Po pierwszej kolejce zespół z Jabłonny zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

W najbliższy weekend Dąb Wieliszew zmierzy się u siebie z Bugiem Wyszków (25 sierpnia godz. 16.00), Sokół Serock podejmie na własnym boisku Mazura II Karczew (25 sierpnia godz. 11.00), a Legionovia II Legionowo zagra na wyjeździe z AP Marcovia Marki (25 sierpnia godz. 18.00). A-klasowa Wisła Jabłonna zagra natomiast u siebie z ŁKS-em Łochów. To spotkanie zostanie rozegrane 26 sierpnia godz. 17.00.

Grające w B klasie rezerwy wieliszewskiego Dębu i serockiego Sokoła swoje ligowe zmagania zaczną w pierwszy weekend września. Ich przeciwnikami będą odpowiednio: Wicher II Kobylka i Wisła Zakroczym. Oba mecze zostaną rozegrane na wyjeździe.

fot. arch. pryw.