Legionovia KZB Legionowo bardzo obiecująco rozpoczęła ligowe zmagania w III lidze. Choć w pierwszej kolejce podopieczni Bartosza Tarachulskiego musieli uznać wyższość Unii Skierniewice, to już jednak w dwóch pozostałych zdobyli komplet punktów. Kibicom mógł się szczególnie podobać pierwszy rozegrany u siebie mecz, w którym Legionovia aż 5 do 1 rozgromiła ŁKS Łomżę. Po trzech kolejkach drużyna z Parkowej z sześcioma punktami na koncie zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Pierwsza kolejka sezonu 2018/2019 III Ligii została rozegrana 11 sierpnia. Legionovia KZB Legionowo na wyjeździe zagrała z Unią Skierniewice. Spotkanie było bardzo wyrównane, ale to gospodarzom w 26 minucie udało się wyjść na prowadzenie. Strzelcem gola na 1:0 był Kamil Łojszczyk. Po stracie bramki Legionovia – do czego zespół przyzwyczaił już kibiców w poprzednim sezonie – ruszyła do odrabiania strat. Do remisu udało się doprowadzić jeszcze w pierwszej połowie. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry piłkę w bramce Unii umieścił Slaven Jurisa i było 1 do 1. W drugiej połowie spotkania Legionovia miała kilka dogodnych sytuacji do tego, aby wyjść na prowadzenie. Nie potrafiła ich jednak wykorzystać. Doskonałe okazje podbramkowe mieli też i gospodarze. W sytuacji sam na sam w bramce Novii na szczęście dwukrotnie świetnie spisał się Olivier Wienczatek. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem puntów, już w doliczonym czasie gry zwycięską bramkę dla skierniewiczan zdobył Maciej Nalej.

W drugiej kolejce (15 sierpnia) Legionovia KZB Legionowo na własnym boisku podejmowała ŁKS Łomżę. Podopopieczni Bartosza Tarachulskiego przeważali od początku spotkania. Pierwszą bramkę udało im się zdobyć już w 12 minucie. Na listę strzelców wpisał się Piotr Krawczyk. W pierwszych 45 minutach meczu mimo wielu dogodnych sytuacji – głównie po stronie Legionovii – bramek już nie widzieliśmy. Po wznowieniu gry na boisku przy Parkowej rozpoczął się prawdziwy festiwal strzelecki, z piłkarzami gospodarzy w roli głównej. W 55 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Piotr Krawczyk. Dwa celne trafienia dołożył jeszcze Patryk Koziara i jedno Grzegorz Mazurek. Goście potrafili odpowiedzieć tylko jedną bramką, której strzelcem został Cezary Demianiuk.

Podbudowani tym spektakularnym zwycięstwem gracze Legionovii w sobotę 18 sierpnia pojechali do Aleksandrowa Łódzkiego na spotkanie z tamtejszym Sokołem. Początek meczu był bardzo wyrównany. Obie drużyny stwarzały sytuację, ale to goście byli skuteczniejsi. W 16 minucie bramkę dla Legionovii, jak się potem okazało na wagę trzech punktów, zdobył Luka Janković. W drugiej połowie spotkania legionowianie mogli podwyższyć wynik, ale niestety nie potrafili wykorzystać kilku sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Ostatecznie mecz skończył się skromnym zwycięstwem Legionovii.

W czwartek kolejce podopieczni Bartosza Tarachulskiego podejmą na swoim boisku Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 25 sierpnia o godzinie 17.00.