Szukali awantury na osiedlu, doigrali się aresztu. 48-letni Robert S. i 29-letni Sebastian G. za znieważenie policjantów staną przed sądem. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Serocka otrzymali zgłoszenie o zakłócaniu porządku publicznego na jednym z osiedli. Jak wynikało z relacji zgłaszającego, dwaj pijani mężczyźni mieli wszczynać awantury z mieszkańcami. – Kiedy policjanci przybyli na miejsce, zastali tam dwóch agresywnych mężczyzn, którymi po wylegitymowaniu okazali się 48-letni Robert S. i 29-letni Sebastian G. Z uwagi na niedopuszczalne zachowanie mężczyzn oraz stan nietrzeźwości, w jakim się znajdowali, policjanci podjęli decyzję o ich zatrzymaniu do momentu wytrzeźwienia. W trakcie wykonywania czynności służbowych zatrzymani mężczyźni wulgarnie i obraźliwie wykrzykiwali w kierunku policjantów. Ponadto Robert S. groźbą bezprawną wywierał wypływ na dyżurnego z komisariatu w Serocku, aby ten zaniechał czynności służbowych – relacjonuje st. asp. Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Agresywni mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu Robert S. i Sebastian G. usłyszeli zarzuty. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KG