Policjanci z Serocka zatrzymali 20-letniego Piotra W., 21-letniego Tomasza Z. oraz 16-latka. Cała trójka jest podejrzana o pobicie dwóch mężczyzn. Teraz odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Do zdarzenia doszło tydzień temu w Serocku. – Jak ustalili policjanci, dwóch mężczyzn udało się do domu Piotra W., aby jak zeznali pokrzywdzeni, wyjaśnić sobie zatarg. Wszystko wskazuje na to, że na miejscu przebywający w domu Piotr W., Tomasz Z. oraz 16-latek pobili pokrzywdzonych. Ofiary zdołały jednak uciec. Kiedy pokrzywdzeni uciekali drogę zajechał im samochód, z którego wysiedli napastnicy i ponownie zaczęli bić ofiary. Wyposażeni byli w siekierę i pałki gumowe. W wyniku odniesionych obrażeń ofiary trafiły do szpitala. Obrażenia okazały się poważne – relacjonuje podkom. Emilia Kuligowska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.
Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Serocka. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych o pobicie Piotra W., Tomasza Z. oraz 16-latka. Jak informuje podkom. Kuligowska, na podstawie zgromadzonego materiału obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty za pobicie i przyznali się do zarzucanego czynu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. 16-latek podejrzany o to przestępstwo stanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

KG