W zeszłą środę (8 sierpnia) legionowscy policjanci dostali informację o brutalnym pobiciu. Pod wskazanym adresem w krzakach zastali nieprzytomnego mężczyznę. Sprawca tego zdarzenia 32-letni Paweł K. został zatrzymany. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Tuż przed godziną 17. dyżurny legionowskiej komendy otrzymał telefon z informacją, że w krzakach przy jednym ze skrzyżowań w Legionowie dzieje się coś niepokojącego. – Dyżurny natychmiast wysłał umundurowany patrol, który na miejscu zdarzenia zastał pracowników Pogotowia Ratunkowego udzielających pomocy nieprzytomnemu, pobitemu mężczyźnie z rozległymi uszkodzeniami głowy. Policjanci ustalili świadków zdarzenia, którzy zareagowali i nie pozwolili, by leżący na ziemi mężczyzna, był brutalnie bity przez napastnika, który następnie oddalił się z miejsca zdarzenia – relacjonuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Legionowie kom. Jarosław Florczak.
Mundurowi natychmiast przystąpili do poszukiwań. Już za kilka minut udało im się zatrzymać podejrzewanego o to przestępstwo 32-letniego Pawła K. Mężczyzna ukrywał się na jednej z ogólnie dostępnych posesji w Legionowie. Sprawca zdarzenia miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu i trafił do aresztu w legionowskiej komendzie. Policjanci z legionowskiej dochodzeniówki, współpracując z Prokuraturą Rejonową w Legionowie, przystąpili do ustalania wszystkich okoliczności zdarzenia. – W ubiegły piątek, po wytrzeźwieniu, podejrzany usłyszał zarzut z art. 156 par 1, pkt 2 kk, za co grozi do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. Śledczy wyjaśniają wszystkie okoliczności przestępstwa – podsumowuje kom. Florczak.

KG

fot.: KPP Legionowo

KG