Już po raz drugi w Legionowie odbył się Zlot Miłośników Łódeczek. 23 czerwca fani Fiata Barchetty i innych pięknych włoskich samochodów, spotkali się przy Miejskim Ośrodku Kultury i wyruszyli na paradę ulicami miasta.

 

Miłośnicy Łódeczek gromadzili się pod legionowskim MOKiem od godziny 15.00 by o 16.15 wyruszyć we wspólną powolną podróż ulicami Legionowa. Kiedy już wszystkie samochody powróciły do miejsca, z którego wystartowały dla uczestników zlotu przygotowano integracyjne ognisko. Skąd w ogóle pomysł by taki zlot zorganizować? Organizatorka wydarzenia Gośka Andrzejewska sama jest posiadaczką pięknej łódeczki, w której podobno nie sposób się nie zadurzyć. – Pomysł na zlot, zrodził się praktycznie od początku zakupu mojej barki (Fiat Barchetta rocznik 98), zakochałam się w tym samochodzie na zabój. Przeszukując fora i grupy w internecie znalazłam wielu fanów tej marki, niektórzy (w tym ja) podchodzą do niej w sposób fanatyczny, m.in nadając imiona lub modyfikując jej wnętrze. W moim przypadku do Żaby w tym roku zamontowaliśmy ręcznie robioną, orzechową gałkę zmiany biegów oraz wykonaną z tego samego materiału nakładkę na dźwignię hamulca ręcznego, a w przyszłości dojdzie do tego drewniana kierownica – tłumaczy Andrzejewska.

Choć sama nazwa zlotu sugerowała, że dotyczy on głównie miłośników Fiata Barchetty to wydarzenie było otwarte dla wszystkich fanów motoryzacji. Na zlocie pojawiło się ni tylko 13 Fiatów Barchetta z różnych stron Polski m.in Warszawy, Płocka, oraz województw Warmińsko-Mazurskiego i Kujawko-Pomorskiego), ale także 3 Alfa Romeo Spider z zaprzyjaźnionego klubu Alfa Romeo GTV Spider_Team 916, Mazda MX-5, której właścicielką jest Alina Łakomska – malarka, Cadillac Deville pana Mirka, Renault Clio Williams w specyfikacji torowej oraz Kozmo.

– W tym roku to właśnie auto typu kit-car, Kozmo, projektu Tomasza Ferdka było gościem honorowym. Całym pomysłem zlotu jest zrzeszanie nie tylko miłośników Fiata Barchetta ale po prostu motoryzacji. W przyszłym roku planujemy organizacje III Zlotu Miłośników Łódeczek pod hasłem „no hate love cars”– podsumowuje Andrzejewska.

 

Przypomijmy, że pierwszy Zlot Miłośników Łodeczek obył się w zeszłym roku, w trakcie Dni Legionowa przy Arenie.

 

Katarzyna Gębal