Pod koniec czerwca na terenie poznańskiej Malty odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters. W zawodach uczestniczyło 420 zawodników ze 129 krajowych klubów. Wśród nich znalazła się także czwórka reprezentantów Delfina Legionowo. I najwyraźniej byli w formie, gdyż pobili tam swój medalowy rekord!

Zawodnicy Delfina wywalczyli łącznie 3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe medale. Najbardziej obciążony szlachetnymi kruszcami wyjechał z Poznania Michał Perl, zdobywając złoto na dystansie 50 m stylem klasycznym, dwa srebrne krążki na 50 m i 400 m stylem dowolnym, a także brązowy medal na 100 m stylem klasycznym. Ponadto pływak startował na 100 m stylem dowolnym (4 miejsce) i 50 m stylem motylkowym (5 miejsce). Drugim legionowskim multimedalistą okazał się Krzysztof Żbikowski, który zwyciężył wyścig na 200 m stylem klasycznym, był drugi na 100 m klasykiem i trzeci na 50 m „żabką”. W pozostałych konkurencjach zajął 4 miejsce na 50 m stylem grzbietowym, 7 miejsce na 50 m „motylkiem” oraz 8 na 50 m stylem dowolnym. Z kolei Karolina Modzelan dopłynęła druga na 100 m stylem klasycznym, była trzecia na 50 m dowolnym i klasycznym, a czwarta na setkę dowolnym.

Dawid Szulich, najbardziej doświadczony zawodnik Delfina, wystartował tylko w jednej konkurencji, w cuglach zdobywając złoty medal na 50 m stylem klasycznym i bijąc za jednym zamachem rekord Polski w kategorii A (25-29 lat).