fot.: KPP Legionowo

Nie mógł pogodzić się z rozstaniem. Wysyłał swojej byłej dziewczynie smsy z groźbami i zmuszał ją do przekazywania pieniędzy na swoje konto. W końcu zrozpaczona kobieta zgłosiła sprawę na policję. 28-letni Marek K. został zatrzymany. Teraz może spędzić za kratkami nawet 10 lat.

Kilka dni temu do legionowskiej komendy przyszła przestraszona kobieta i opowiedziała śledczym o groźbach jakie otrzymuje od swojego byłego chłopaka Marka K. – Mężczyzna nie akceptował zakończenia ich związku i w raz z upływem czasu eskalował swojej niebezpieczne zachowanie. Wysyłał jej bardzo wulgarne i drastyczne sms-y, w których groził pozbawieniem życia, pobiciem, uszkodzeniem jej ciała. Namawiał do samobójstwa. Groził także pobiciem jej nowego partnera oraz krewnego, któremu opowiedziała o swoich problemach z byłym chłopakiem – relacjonuje rzecznik legionowskiej policji kom. Jarosław Florczak. Jak się okazało, to nie wszystko, co 28-latek miał na sumieniu. Bowiem policjanci ustalili także, że Marek K. grożąc byłej dziewczynie zmuszał ją, by przekazywała mu pieniądze. Przestraszona kobieta nie wytrzymywała presji swojego ex i przekazała mu łącznie kilkaset złotych.
Policjanci nie zwlekali i zatrzymali Marka K. Jak informuje kom. Florczak, śledczy z legionowskiej komendy współpracując z Prokuraturą Rejonową w Legionowie zebrali materiał dowodowy uzasadniający podejrzenia popełnienia przestępstw przez Marka K. Policjanci ustalili także, że mężczyzna był już w przeszłości karany za groźby.
Marek K. usłyszał zarzuty wymuszenia rozbójniczego, stalkingu oraz gróźb karalnych. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec mężczyzny 3 miesięczny areszt.
Za te przestępstwa 28-letniemu Markowi K. może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

KG