Wygląda na to, że na dobre już zadomowionemu w Jabłonnie marketowi budowlanemu OBI już niebawem wyrośnie groźna konkurencja. Pod koniec maja legionowski starosta wydał firmie Leroy Merlin pozwolenie na budowę obiektu wielkopowierzchniowego, który ma powstać przy jabłonowskiej obwodnicy.

Market ma powstać na liczącej około 9 ha działce, którą Leroy Merlin kupił od Polskiej Akademii Nauk za kwotę przeszło 18 mln złotych netto. Wydane przez starostę pozwolenie zezwala w tym miejscu na budowę budynku handlowo-usługowego z wiatą, wiatą materiałów budowlanych, placem dostawczym, parkingiem naziemnym, z drogami wewnętrznymi, naziemnym i podziemnym zbiornikiem przeciwpożarowym i infrastrukturą techniczną. Jak informują przedstawiciele starostwa powierzchnia zabudowy całego obiektu ma wynieść prawie 1,6 ha, a powierzchnia biologicznie czynna – blisko 1,1 ha. Przy markecie powstanie też parking o powierzchni ponad 2 ha, na którym – jak wynika z planów inwestora – ma się znaleźć 430 miejsc postojowych.

W trakcie realizacji inwestycji jest również planowana przebudowa skrzyżowania ul. Zegrzyńskiej z Akademijną oraz tzw. łącznika, czyli drogi łączącej tzw. jabłonowski bukowiec z obwodnicą.

Zig
fot. www.JablonnaDlaMieszkazncow.pl