W sobotę (16 czerwca) rozegrano ostatnią kolejkę sezonu 2017/2018 w lidze okręgowej. Grające tam zespoły z powiatu legionowskiego, czyli Dąb Wieliszew i Sokół Serock, swoje występy mogą zaliczyć do udanych. Szczególne powody do radości mają wieliszewianie, którzy rozgrywki zakończyli na czwartym miejscu.

W ostatnim w tym sezonie meczu Dąb Wieliszew zremisował na wyjeździe z Mazurem II Karczew. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Strzelcami bramek dla Dębu byli: Sebastian Ściechowicz i Rafał Sidun. Rozgrywki sezonu 2017/2018 wielsizewianie zakończyli na czwartym miejscu. W 30 spotkaniach zdobyli 54 punkty na 90 możliwych. Odnieśli 15 zwycięstw i sześć porażek, a dziewięć meczów zremisowali. Ich bilans bramkowy to 72-52. Na własnym boisku zawodnicy Dębu wygrywali dziewięć razy, dwa razy przegrali i cztery zremisowali. Na wyjeździe zanotowali sześc zwycięstw, cztery porażki i pięć remisów. Bilans bramek w domu to: 42-23, a na wyjeździe: 30-29.

Sokół Serock rozgrywki zakończył na miejscu dziewiątym. Zdobył 41 punktów na 90 możliwych, 12 meczów wygrał, pięć zremisował, a 13 przegrał. Bilans bramek to: 79-66. W tym sezonie serocczanom zdecydowanie lepiej grało się na boiskach rywali. Odnieśli tam siedem zwycięstw, sześć porażek i dwa remisy. Na wyjeździe zdobyli więc 23 punkty ze wszystkich 41 ugranych. Bilans bramek również mieli lepszy od domowego. Na wyjeździe strzelili 41 goli, a stracili 39. U siebie Sokół wygrał pięć spotkań, przegrał siedem, a trzy zremisował. Bilans bramek w domu to: 38-27. W ostatnim meczu Sokół przegrał z Błyskawicą Warszawa 7:6.

Od przyszłego sezonu w lidze okręgowej będą występowały aż trzy drużyny z powiatu. Dzięki zajęciu drugiego miejsca w A Klasie do wyższej klasy rozgrywkowej awansowały rezerwy Legionovii Legionowo. Jeśli Wisła Jabłonna w przyszłym sezonie zachowa formę z sezonu 2017/2018, to za rok może również i ona dołączy do tego grona.

fot. Dąb Wieliszew