fot.: KPP Legionowo

Sprzedawała podrobione torebki, paski i odzież na znanym portalu internetowym. Jej działalność zwróciła uwagę policji. Teraz 55-letniej mieszkance gminy Serock grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji zajmujący się walką z cyberprzestępczością od dłuższego czasu przyglądali się jednemu ze sprzedawcy na znanym portalu internetowym. Ich uwagę zwróciły oferowane przez jedną z użytkowniczek ubrania i galanteria skórzana znanych światowych marek. – Praca policjantów przyniosła efekty ustalili oni, że sprzedażą towarów zajmuje się mieszkanka gminy Serock. Do działań wówczas włączyli się policjanci z Serocka. W miniony wtorek wspólnie funkcjonariusze udali się pod ustalone adresy, gdzie mogły znajdować się podrobione towary, które następnie trafiały do sprzedaży głównie w internecie.

Na miejscu policjanci dokładnie sprawdzili towar i stwierdzili, że mają one bezprawnie użyte znaki i nazwy zastrzeżone przez producenta – relacjonuje podkom. Emilia Kuligowska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. 55-letnia mieszkanka gminy Serock została zatrzymana za swoją działalność. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi jej grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na prawie 2 miliony złotych.

KG