Pomóż Danielowi

0
413

Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy na rzecz Daniela Kutarby, zawodnika Legionovii KZB Legionowo, który w kwietniu tego roku uległ bardzo poważnemu wypadkowi na quadzie. Środki są potrzebne na rehabilitację oraz pomoc w powrocie do zdrowia, a przede wszystkim do jego ukochanej piłki nożnej.

Młody obrońca Legionovii jechał quadem razem ze swoją narzeczoną. Pojazd w pewnym momencie uderzył w słup. Partnerka Daniela odniosła lekkie obrażenia, on sam został bardzo poważnie ranny. Miał połamane obie nogi oraz uszkodzony kręgosłup. Przez wiele dni był w śpiączce. Gdy się z niej wybudził rozpoczął nową walkę – tym razem o powrót do zdrowia. Internetową zbiórkę, której celem jest uzbieranie kwoty 100 tysięcy złotych zorganizowała siostra piłkarza. Daniel to wspaniały człowiek. Ukochany narzeczony. Prawdziwy przyjaciel i mój najcudowniejszy brat taki bajkowy jakiego sobie mogłam wymarzyć. A przede wszystkim najukochańszy syn. On nigdy się na mnie nie obraził, zawsze o mnie pamięta i ciągle ma uśmiech na twarzy. Tak nas rodzice uczyli od małego miłości do siebie. Dlatego dziś i ja, wspólnie z rodzicami i najbliższymi pamiętamy o nim i chcemy mu pomoc w tej ciężkiej przerwie, kiedy to na chwilę musi „posiedzieć na ławce rezerwowej” – pisze siostra piłkarza.

Pieniądze są Danielowi potrzebne przede wszystkim na rehabilitację. Najgorsze za nami. Teraz Daniel wyrusza w „podróż ” na rehabilitacje. Jest tak silny i pełen ducha walki, że będąc w szpitalu sam próbuje robić najwięcej jak potrafi, a nas zaskakuje każdego dnia podczas odwiedzin. Już teraz ma codziennie rehabilitacje kończyn, a w najbliższym czasie będą one coraz to bardziej intensywne – pisze dalej siostra Daniela. Deklaruje ona jednocześnie, ze gdy rehabilitacja się zakończy, a piłkarz wróci do zdrowia, to wszystkie zebrane środki, które nie zostaną na ten cel wykorzystane, będą przekazane kolejnemu potrzebującemu.
Daniel Kutarba ma 25 lat. Piłkarską karierę zaczynał MKS Zaborze Zabrze. Później występował w Górniku Zabrze, Gwarku Zabrze, ROW Rybnik, Zagłębiu Sosnowiec i Polonii Bytom. W barwach Legionovii KZB Legionowo gra od 2016 roku.

Zbiórkę pieniędzy na jego rzecz można znaleźć pod tym adresem internetowym: https://zrzutka.pl/argbbe

fot. Bartłomiej Bator