Siatkarki LTS Legionovia zdobyły trzeci w tym roku tytuł mistrzyń Polski! Do juniorek i kadetek dołączyły młodziczki, które w decydującym meczu odbywających się w Wieliczce finałów pokonały w dwóch setach MKS Dąbrowa Górnicza. Tym samym LTS stał się pierwszym w historii krajowej siatkówki klubem, który w jednym sezonie zdobył w młodzieżowych rozgrywkach potrójną koronę.

Na finały do Wieliczki legionowianki jechały w roli faworytek do tytułu. Przemawiały za nimi tegoroczne wyniki i forma zaprezentowana podczas turnieju półfinałowego. To, czego wcześniej dokonały ich starsze klubowe koleżanki, też miało swoją wagę. Ale było jasne, że rywalki nie oddadzą punktów bez walki. Podopieczne Pawła Kowala przekonały się o tym już w pierwszym spotkaniu.

Świetnie dysponowane i zmotywowane zawodniczki KS Metro Warszawa zagrały doskonały mecz. Były dobre w przyjęciu i skuteczne w ataku. Ale mimo kłopotów w odbiorze legionowianki zdołały wygrać pierwszego seta do 23. Niestety, w dwóch kolejnych szczęście było po stronie rywalek, które zwyciężyły w nich 27:25 i 15:13. Po tym zimnym prysznicu LTS wyszedł naprzeciwko drużyny Barnim Goleniów i pewnie pokonał rywalki w dwóch setach: do 14 i 21. Rozkręcające się z akcji na akcję legionowianki coraz bardziej przypominały ekipę, która przyjechała do Wieliczki po złoto. Potwierdziły to w trzecim grupowym pojedynku, w decydującej o awansie do strefy medalowej rywalizacji z Impelem Wrocław. O ile w pierwszym secie przeciwniczki stawiały jeszcze mazowszankom duży opór, w drugim skapitulowały, zdobywając tylko 11 punktów.

W półfinale Mistrzostw Polski Młodziczek LTS trafił na kolejną ekipę ze stolicy – Atenę Warszawa. Chociaż rywalki rozgrywały świetne zawody, legionowiankom nie podołały. Zwłaszcza w pierwszej odsłonie, w której uległy do 18. W drugiej warszawianki przeważały, lecz w końcówce LTS zdołał odrobić straty i wygrał 25:23. Legionowiankom został już tylko jeden mecz.

W spotkaniu finałowym czekały na nie dobrze znane rywalki z MKS Dąbrowa Górnicza. Rozpędzone dziewczyny trenera Kowala tego dnia były jednak nie do „ugryzienia”. Od początku do końca kontrolowały przebieg rywalizacji, uniemożliwiając przeciwniczkom – dosłownie i w przenośni – rozwinięcie skrzydeł. Po zaciętym, wygranym czterema punktami pierwszym secie, w drugim dąbrowianki już nie stawiały takiego oporu i przegrały w nim do 15. A później była już tylko radość zawodniczek i członków legionowskiej ekipy z sukcesu ich klubu. Sukcesu, jakiego w krajowej siatkówce młodzieżowej nikt dotąd nie osiągnął.
Aldo

faza grupowa:
LTS Legionovia – Metro Warszawa, 1:2 (25:23, 25:27, 13:15), MVP: Karolina Staniszewska
LTS Legionovia – Barnim Goleniów, 2:0 (25:14, 25:21), MVP: Hanna Tylska
LTS Legionovia – Impel Wrocław, 2:0 (25:22, 25:11), MVP: Izabela Dąbrowska