Smutne pożegnanie

To nie było udane pożegnanie graczy Legionovii KZB Legionowo z stadionem przy Parkowej. Na zakończenie sezonu 2017/2018 przed własną publicznością, podopieczni Bartosza Tarachulskiego przegrali 0:2 ze Zniczem Pruszków. Po tej porażce Legionovia spadła na ostatnie miejsce w tabeli. Będąca przez wiele kolejek za nią Gwardia Koszalin wyprzedziła legionowian o jeden punkt.

Spotkanie było rozgrywane w podobnych warunkach co ostatni domowy mecz z Garbarnią Kraków. Intensywne opady deszczu spowodowały, że sobotni (26 maja) mecz nie był wielkim widowiskiem. Legionovia podobnie jak i w innych spotkaniach nie za bardzo miała pomysł jak poradzić sobie z przeciwnikiem. Z szarpanej gry w środku boiska i próbach dośrodkowań w pole karne niewiele wynikało. Niemoc i chyba też już rezygnację graczy z Parkowej goście wykorzystali w 35 minucie, kiedy to po zamieszaniu w jedenastce Legionovii piłkę w siatce umieścił Karol Podliński. Strzegący bramki Novii Mateusza Kochalski nie miał w tej sytuacji żadnych szans. Po zdobyciu gola goście z Pruszkowa wyraźnie się cofnęli i szukali swoich okazji w kontratakach. W pierwszej połowie meczu wyniku spotkania nie udało im się już jednak podwyższyć.

W drugich 45. minutach meczu powtórzył się scenariusz znany już z poprzednich spotkań. Zaraz po pierwszym gwizdku sędziego Legionovia rzuciła się do odrabiania strat. Przyznać trzeba, że sytuacje podbramkowe podopieczni Bartosza Tarachulskigo stwarzali, ale co z tego skoro nie potrafili ich wykorzystać. Za to gracze Znicza nie mieli żadnych skrupułów i gdy tylko nadarzyła się okazja do podwyższenia wyniku potrafili ją z zimną krwią wyegzekwować. Strzelcem gola na 0:2 był Paweł Tarnowski. Ustalił on tym samym wynik sobotniego spotkania.

Po porażce ze Zniczem Pruszków Legionovia KZB Legionowo spadła na ostatnie miejsce w tabeli. Na jedną kolejkę przed końcem sezonu, dzięki remisowi ze Stalą Stalową Wolą, legionowian o jeden punkt wyprzedziła Gwardia Koszalin. Ostatni mecz w drugiej lidze Legionovia rozegra na wyjeździe z ŁKS Łódź. Spotkanie zaplanowano na 1 czerwca na godzinę 18.00.

Legionovia Legionowo – Znicz Pruszków 0:2 (0:1)

Bramki: Karol Podliński 35′, Paweł Tarnowski 74′

Legionovia: Mateusz Kochalski – Mikołaj Grzelak, Bartosz Waleńcik, Klemen Nemanić (21′ Tomasz Wojcinowicz), Konrad Trzmiel – Mateusz Leleno, Konrad Zaklika, Luka Janković (46′ Patryk Koziara), Wojciech Szumilas, Eryk Więdłocha (59′ Przemysław Rybkiewicz) – Mario Vasilij (8′ Grzegorz Mazurek)