Pomysłodawcy tego wyjątkowego spektaklu opisują swe dzieło jako „operowo-językowy zawrót głowy”. Sądząc z plakatów, nazywają go też mini operą. Ale to tylko słowa. Liczy się fakt, że młodzi widzowie, z myślą o których całe przedstawienie powstało, świetnie się na nim bawią. W niedzielę (3 czerwca), z okazji Dnia Dziecka, zagości ono w wieliszewskiej Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona.

Ta barwna, trwająca około godziny dźwiękowa opowieść – wyreżyserowana przez Annę Seniuk i opatrzona muzyką Macieja Małeckiego – w zabawny, lekki i chwilami zaskakujący sposób wprowadza młodych słuchaczy w świat muzyki klasycznej oraz trudności związanych z dykcją i mową ojczystą. Próżno tu jednak szukać nużącej dydaktyki. Wręcz przeciwnie, spektakl dostarcza wielu okazji do śmiechu, m.in. dzięki pojawiającym się w nim wspólnym zabawom i ćwiczeniom, pojedynkom na słowa, a nawet arii śpiewanej razem z publicznością.

Inspiracją do powstania mini opery były wiersze wybitnej pisarki dziecięcej – Małgorzaty Strzałkowskiej, pochodzące z tomików „Gimnastyka dla języka” oraz „Wierszyki łamiące języki”. Za zgodą autorki wybrane wiersze zostały włączone do spektaklu i wplecione do libretta stworzonego przez Magdalenę Małecką-Wipppich.

Młodych widzów w wieku od 7 do 13 lat oraz ich opiekunów wieliszewscy organizatorzy zapraszają w niedzielę 3 czerwca na godz. 16.00. Jak zapewniają, ten przygotowany z wielką dbałością o wysoki poziom artystyczny spektakl edukacyjny przybliży dzieciom świat muzycznej klasyki, a przy tym zachęci je do poprawnego posługiwania się polszczyzną, No i oczywiście rozbawi! Bilety w cenie 40 zł są dostępne w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach. Więcej informacji o wydarzeniu można uzyskać pod adresem: www.miniopera.pl.