Policjanci z Legionowa wspólnie z celnikami zabezpieczyli 5 automatów do gier oraz 460 zł. Właścicielowi nielegalnych urządzeń grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

To już kolejny raz, kiedy legionowscy policjanci interweniują w sprawie miejsc, gdzie odbywają się nielegalne gry hazardowe. Na trop takiego salonu wpadł ostatnio jeden z dzielnicowych – Aspirant Mariusz Rabiega , nabrał podejrzeń, że w jednym z lokali na terenie Legionowa może odbywać się nielegalny hazard na automatach do gier. Dzielnicowy podejrzewał także, że wstęp do lokalu mają tylko zaufani klienci i zainicjował wspólne działania, pracujących po cywilnemu policjantów i celników – relacjonuje rzecznik legionowskiej policji kom. Jarosław Florczak. W końcu we wtorek (15 maja) policjanci z legionowskiej komendy podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego weszli do wytypowanego obiektu. Wewnątrz zabezpieczyli 5 automatów do gier hazardowych oraz 460 zł w banknotach o różnych nominałach. Zabezpieczone automaty zostały przekazane celnikom, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie.
– Zgodnie z nowelizacją Ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia 2017. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier (oznacza to również zakaz posiadania automatów do gier poza wyjątkami wskazanymi w ustawie, np. kasyna, dostawcy, serwisanci) – tłumaczy kom. Florczak. Właścicielowi nielegalnych urządzeń może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

KG