Legionowscy policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad ojcem. Mężczyzna był już w przeszłości karany za takie czyny. Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec 29-latka tymczasowy areszt.

– Kilka dni temu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Legionowie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o awanturze w jednym z domów jednorodzinnych na terenie miasta. Na miejsce interwencji natychmiast podjechał umundurowany patrol. Do policjantów, na ulicę, wyszedł zdenerwowany mężczyzna i poinformował mundurowych, że w domu jest jego 29-letni, nietrzeźwy syn, który chodził po domu, krzyczał i uderzał w różne przedmioty. Mógł mieć przy sobie nóż. Zgłaszający bał się syna, ponieważ wcześniej był już ofiarą przemocy domowej z jego strony – relacjonuje rzecznik KPP w Legionowie kom. Jarosław Florczak. Słowa mężczyzny znalazły potwierdzenie w policyjnej kartotece. 29-latek był już trzykrotnie skazany za znęcanie się nad ojcem i odbywała w związku z tym karę pozbawienia wolności. Funkcjonariusze znaleźli syna zgłaszającego w piwnicy budynku. Mężczyzna był bardzo pobudzony i na widok mundurowych chciał uciec z posesji, jednak został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do legionowskiej komendy. Jak informuje kom. Florczak, badanie alkomatem wykazało, że w organizmie 29-latka krążyły blisko 2 promile alkoholu. Jego ojciec złożył zawiadomienie o przestępstwie i uzyskał stosowną dla ofiary przemocy domowej pomoc. – Śledczy z legionowskiej komendy potwierdzili, że jesienią ubiegłego roku 29-latek wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę, właśnie za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad ojcem. Policjanci zebrali materiał dowodowy uzasadniający podejrzenia, że 29-latek przebywając na wolności ponownie rozpoczął znęcać się nad swoim ojcem. Nadużywał alkoholu i wywoływał awantury, podczas których bił ojca, wypędzał go z domu i groził pozbawieniem życia – tłumaczy rzecznik legionowskiej policji.

Po wytrzeźwieniu zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad swoim ojcem w warunkach recydywy. Na wniosek współpracujących przy sprawie policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec 29-latka tymczasowy areszt. Jak informuje kom. Florczak, podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w jednym z warszawskich aresztów śledczych.

KG

fot.: KPP Legionowo