9 nietrzeźwych kierowców, 358 wystawionych mandatów, 21 zatrzymanych praw jazdy to bilans 10 dni majówki na drogach powiatu. W całym garnizonie stołecznym doszło zaś do 53 wypadków.

– Policjanci z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy oraz podległych komisariatów od 27 kwietnia do 7 maja zbadali trzeźwość 1070 kierujących i uniemożliwili dalszą jazdę 9 nietrzeźwym, kierującym samochodami. Ujawnili też 11 nietrzeźwych rowerzystów. Legionowskich policjantów wspierali stołeczni wywiadowcy, którzy wczoraj w Legionowie na ul. Tadeusza Kościuszki tuż po godzinie 21 udaremnili dalszą jazdę toyotą 35-letniemu Mariuszowi T. Mężczyzna był 10 kierowcą ujawnionym przez policjantów na drogach powiatu legionowskiego podczas całego długiego weekendu i podejrzanym o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości – informuje rzecznik legionowskiej policji kom. Jarosław Florczak.
W trakcie wyjątkowo długiej w tym roku majówki, policjanci z legionowskiej komendy zatrzymali 21 praw jazdy, z czego 18 za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. Do kierowców nie powróciło także 18 dowodów rejestracyjnych od pojazdów. Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym funkcjonariusze ukarali mandatami 358 użytkowników dróg, a 106 pouczyli. Wobec 5 kierujących skierowali wnioski o ukaranie do sądu.
A jak wyglądała sytuacja na drogach całego garnizonu stołecznego? Jak informuje policja, w ciągu 10 dni mundurowi ujawnili 211 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Od początku długiego weekendu na warszawskich ulicach oraz drogach okolicznych powiatów doszło do 53 wypadków, w których śmierć poniosły trzy osoby, a 68 zostało rannych.

Oprac. KG