Zostajemy w siatkarskiej elicie!!!

0
452

Legionovia Legionowo w trzech meczach pewnie pokonała Energę MKS Kalisz i zapewniła sobie utrzymanie w Lidzie Siatkówki Kobiet. Od pierwszego spotkania barażowego legionowianki były wyraźnie lepsze i zasłużenie zapewniły sobie kolejny sezon gry w siatkarskiej elicie.

Pierwsze dwa mecze decydujące o tym, kto w przyszłym sezonie zagra w LSK rozegrano we wtorek i środę (24 i 25 kwietnia) w Arenie Legionowo. Oba zakończyły się wynikiem 3:1 dla gospodyń. Pierwszy mecz nie zapowiadał jednak łatwego zwycięstwa. Set otwarcia legionowianki niespodziewanie przegrały do 16. W kolejnych nie dały już jednak żadnych szans swoim rywalkom z Kalisza. Wyniki do 18, 19 i 15 mówią same za siebie. W tym przypadku zaprocentowało doświadczenie jakie podopieczne Piotra Olenderka zdobyły w starciach z najlepszymi siatkarskimi drużynami w kraju.

Środowy mecz był dla tych baraży spotkaniem kluczowym. Wygrana Legionovii stawiałaby ją w komfortowej sytuacji przed rewanżem w Kaliszu. Z kolei wiktoria kaliszanek pomogłaby im z pewnością uwierzyć w to, że korzystając z atutu własnego boiska mogłyby skutecznie powalczyć o siatkarską ekstraklasę. Pierwsze dwa sety zdecydowanie należały do Legionovii. Legionowianki wygrały je do 20 i 10. W trzecim role się odwróciły. To co w poprzednich partiach decydowały o sukcesie gospodyń, czyli blok i zagrywka, tym razem zawiodło. Kaliszanki wygrały tego seta do 17. Czwarta partia znów należała do legionowianek. Podopieczne Piotra Olenderka wygrały ją do 21, a cały mecz 3:1. W barażach do trzech zwycięstw było 2:0 dla Legionovii.

Trzeci mecz rozegrany w niedzielę (29 kwietnia) w Arenie Kalisz miał podobny scenariusz jak ten pierwszy rozegrany w Legionowie. Gospodynie niesione dopingiem przeważały przez cały set otwarcia. W pewnym momencie prowadził nawet siedmioma punktami. Legionowianki potrafiły jednak skutecznie gonić wynik. Dogonić go już się jednak nie udało. Set zakończył się wynikiem 25:23 dla Energy. Pozostałe partie należały do Legionovii. Novianki wygrały je odpowiednio do 17, 21 i 18, a całe spotkanie 3:1. Tym zwycięstwem podopieczne Piotra Olenderka zapewniły sobie utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet.

 

Mecz 24.04
Legionovia Leginowo – Energa MKS Kalisz 3:1 (16:25, 25:18, 25:19, 25:15)

Legionovia: Grabka, Mielczarek, Alagierska, Bączyńska, Damaske, Wójcik, Korabiec (libero) oraz Szpak, Jasek, Mikołajewska.

Energa MKS: Wawrzyniak, Raczyńska, Isailović, Sroka, Łukasiewicz, Janicka, Głowiak (libero) oraz Łukasiewicz, Andrzejczak, Kucharska, Widera,Nazarenko, Bulbak (libero)

Mecz 25.04
Legionovia Legionowo – Energa MKS Kalisz 3:1 (25:20, 25:10, 17:25, 25:21)

Legionovia: Grabka, Mielczarek, Wójcik, Bączyńska, Damaske, Alagierska, Korabiec (libero) oraz Mikołajewska, Jasek, Szpak.

Energa MKS: Wawrzyniak, Dybek, Isailović, Sroka, Łukasiewicz, Janicka, Bulbak (libero) oraz Raczyńska, Kucharska, Nazarenko Drewniak, Andrzejczak, Głowiak (libero)

Mecz 29.04
Energa MKS Kalisz – Legionovia Legionowo 1:3 (25:23, 17:25, 21:25, 18:25)

Energa MKS: Kucharska, Dybek, Isailović, Sroka, Raczyńska, Janicka, Bulbak (libero) oraz Wawrzyniak, Andrzejczak, Widera, Nazarenko, Głowiak (libero).

Legionovia: Grabka, Damaske, Alagierska, Bączyńska, Mielczarek, Wójcik, Korabiec (libero) oraz Jasek, Szpak, Mikołajewska

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 3:0 dla Legionovii Legionowo

fot. lsk.plps.pl