Zostajemy w siatkarskiej elicie!!!

Legionovia Legionowo w trzech meczach pewnie pokonała Energę MKS Kalisz i zapewniła sobie utrzymanie w Lidzie Siatkówki Kobiet. Od pierwszego spotkania barażowego legionowianki były wyraźnie lepsze i zasłużenie zapewniły sobie kolejny sezon gry w siatkarskiej elicie.

Pierwsze dwa mecze decydujące o tym, kto w przyszłym sezonie zagra w LSK rozegrano we wtorek i środę (24 i 25 kwietnia) w Arenie Legionowo. Oba zakończyły się wynikiem 3:1 dla gospodyń. Pierwszy mecz nie zapowiadał jednak łatwego zwycięstwa. Set otwarcia legionowianki niespodziewanie przegrały do 16. W kolejnych nie dały już jednak żadnych szans swoim rywalkom z Kalisza. Wyniki do 18, 19 i 15 mówią same za siebie. W tym przypadku zaprocentowało doświadczenie jakie podopieczne Piotra Olenderka zdobyły w starciach z najlepszymi siatkarskimi drużynami w kraju.

Środowy mecz był dla tych baraży spotkaniem kluczowym. Wygrana Legionovii stawiałaby ją w komfortowej sytuacji przed rewanżem w Kaliszu. Z kolei wiktoria kaliszanek pomogłaby im z pewnością uwierzyć w to, że korzystając z atutu własnego boiska mogłyby skutecznie powalczyć o siatkarską ekstraklasę. Pierwsze dwa sety zdecydowanie należały do Legionovii. Legionowianki wygrały je do 20 i 10. W trzecim role się odwróciły. To co w poprzednich partiach decydowały o sukcesie gospodyń, czyli blok i zagrywka, tym razem zawiodło. Kaliszanki wygrały tego seta do 17. Czwarta partia znów należała do legionowianek. Podopieczne Piotra Olenderka wygrały ją do 21, a cały mecz 3:1. W barażach do trzech zwycięstw było 2:0 dla Legionovii.

Trzeci mecz rozegrany w niedzielę (29 kwietnia) w Arenie Kalisz miał podobny scenariusz jak ten pierwszy rozegrany w Legionowie. Gospodynie niesione dopingiem przeważały przez cały set otwarcia. W pewnym momencie prowadził nawet siedmioma punktami. Legionowianki potrafiły jednak skutecznie gonić wynik. Dogonić go już się jednak nie udało. Set zakończył się wynikiem 25:23 dla Energy. Pozostałe partie należały do Legionovii. Novianki wygrały je odpowiednio do 17, 21 i 18, a całe spotkanie 3:1. Tym zwycięstwem podopieczne Piotra Olenderka zapewniły sobie utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet.