Teatr Strefa Podmiejska, działający w Gminnym Ośrodku Kultury w Nieporęcie, miniony weekend (13-15 kwietnia) może zaliczyć do wyjątkowo udanych. W opinii jurorów IV Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Blackout” nie miał sobie równych i w cuglach wygrał tę prestiżową artystyczną rywalizację.

Profesjonalne jury imprezy organizowanej przez Miejski Dom Kultury w Wołominie wysoko oceniło zarówno umiejętności aktorskie, jak i reżyserię spektaklu „Na pełnym morzu” według Sławomira Mrożka. W efekcie aktorom oraz ich opiekunom ze Strefy Podmiejskiej przyznało festiwalowe Grand Prix. Warto pokreślić, że to już czwarte zwycięstwo tego tytułu. Strefa Podmiejska, pracująca nieprzerwanie pod opieką Bogusławy Oksza-Klossi, wygrała wcześniej mrożkowskim przedstawieniem jedną z edycji Garderoby Białołęki, teresiński festiwal Galimatias oraz włochowską Asteriadę.

Przedstawienie Strefy było jednym z jedenastu spektakli zakwalifikowanych do tegorocznej edycji „Blackoutu”. Nieporęcki zespół pokonał teatry z Warszawy, Lublina, Garwolina, Krakowa, Chojnic, Chełmna, Tłuszcza i Zielonki.